Menu

K dětské pokožce pH neutrální

Pokožka člověka je ochranným štítem proti nežádoucím vnějším vlivům. Je to vůbec největší orgán lidského těla. Představuje až pětinu naší hmotnosti. Každý den přichází do styku s vnějším prostředím, čímž se automaticky stává prvním štítem proti případným nežádoucím vnějším vlivům.

Jiné to není ani u novorozených miminek. I jejich pokožka tvoří štít, který je chrání před škodlivými vlivy okolí. Od kůže dospělých se však liší, jelikož pokožka miminka je 5x tenčí než pokožka dospělého, nemá plně vyvinutý ochranný kyselý plášť ani hydrolipidový film, tím pádem je velmi náchylná k útokům bakterií a nežádoucích prvků. Je tedy mnohem citlivější a potřebuje mimořádně jemnou a speciální péči a veškerou naši lásku již od prvního dne.

 

Správné pH má rozhodující vliv na zdraví pokožky a na její schopnost řádně plnit svou roli vnějšího ochranného štítu. Ideální přípravek pro péči o dětskou pokožku by měl mít lehce acidní (kyselé) pH tak, aby nebyla narušena kožní bariéra a aby byla pokožka zároveň dostatečně hydratována.  HiPP má pH k dětské pokožce neutrální. Jemně ošetřuje, aniž by narušil vnější kyselý plášť a ochrannou funkci pokožky.

Funkce ochranného štítu, kterou dětská pokožka plní, je důležitá!

Proto používejte na miminko pouze kosmetické přípravky určené pro děti, ne pro dospělé! A kosmetické přípravky, které jsou s pH k dětské pokožce neutrální