Menu

K dětské pokožce pH neutrální

Pokožka člověka je ochranným štítem proti nežádoucím vnějším vlivům. Je to vůbec největší orgán lidského těla. Představuje až pětinu naší hmotnosti. Každý den přichází do styku s vnějším prostředím, čímž se automaticky stává prvním štítem proti případným nežádoucím vnějším vlivům.

Dětská pokožka

Jiné to není ani u novorozených miminek. I jejich pokožka tvoří štít, který je chrání před škodlivými vlivy okolí. Od kůže dospělých se však liší, jelikož pokožka miminka je 5x tenčí než pokožka dospělého, nemá plně vyvinutý ochranný kyselý plášť ani hydrolipidový film, tím pádem je velmi náchylná k útokům bakterií a nežádoucích prvků. Je tedy mnohem citlivější a potřebuje mimořádně jemnou a speciální péči a veškerou naši lásku již od prvního dne.

Správná pH dětské pokožky

 

Správné pH má rozhodující vliv na zdraví pokožky a na její schopnost řádně plnit svou roli vnějšího ochranného štítu. Ideální přípravek pro péči o dětskou pokožku by měl mít lehce acidní (kyselé) pH tak, aby nebyla narušena kožní bariéra a aby byla pokožka zároveň dostatečně hydratována.  HiPP má pH k dětské pokožce neutrální. Jemně ošetřuje, aniž by narušil vnější kyselý plášť a ochrannou funkci pokožky.

Funkce ochranného štítu, kterou dětská pokožka plní, je důležitá!

Proto používejte na miminko pouze kosmetické přípravky určené pro děti, ne pro dospělé! A kosmetické přípravky, které jsou s pH k dětské pokožce neutrální

Zavádíme večerní rituál péče o pokožku

Péče o dětskou pokožku

 

Děti milují vodu, připomíná jim pobyt u maminky v bříšku. Koupání je jeden z nejdůležitějších rituálů při zavádění každodenního režimu a spolu s hraním a mazlením děťátko připraví na noční spánek. Novorozence není třeba koupat denně, ale začít můžete už v porodnici. Teplota vody by měla být okolo 37 stupňů a doba koupání okolo 5 minut.

Při ošetření pokožky věnujte zvýšenou pozornost záhybům pod krkem, za oušky, na ručičkách a dlaních a na nožičkách. Miminko po koupeli pečlivě osušte a naneste příjemný tělový olejíček, který pomáhá předcházet vysušení pokožky.