Menu

Vzácný BIO mandlový olej

Dětská kosmetika HiPP obsahuje rostlinné oleje vhodné pro velmi citlivou pokožku:

  • jsou bohaté na cenné polynenasycené mastné kyseliny, které se okamžitě absorbují
  • umožňují pokožce dýchat
  • obsahují cenné účinné látky jako jsou vitamíny a minerály
  • jsou biologicky odbouratelné, a proto šetrné k životnému prostředí

 

Jednou z nejdůležitějších složek je vzácný BIO mandlový olej

  • má pozitivní účinek na suchou pokožku, pečuje o ní a chrání ji
  • obsahuje přírodní vitamin E (antioxidant), a tím chrání pokožku před vnějšími vlivy
  • získává se z mandlových jader nejlepší kvality, které se lisují za studena a poté se filtrují

Správná technika kojení: jak ji poznáte?

Pokud jste pro sebe a děťátko našla ideální polohu, máte napůl vyhráno. Druhou půlku úspěchu tvoří správná technika kojení, která zaručí dobré přisátí. Abyste vzbudila tzv. hledací reflex, lehce se bradavkou dotkněte spodního rtu nebo tvářičky dítěte. Jakmile otevře ústa, vložte miminku bradavku do úst a nechte ho se přisát.

Pokud máte pocit, že se přisátí nepodařilo, vsuňte miminku malíček do koutku úst pro snížení podtlaku a zkuste to jednoduše znovu. Při správném přiložení by rty měly obepínat bradavku a větší část dvorce, zatímco nos, ústa a brada se dotýkají prsu. Úspěšné přisátí poznáte také tak, že miminko saje pravidelně bez zbytečného nasávání vzduchu.

Jak se získává náš BIO mandlový olej?

Náš BIO mandlový olej se získává ze zralých, sladkých mandlí zvaných „pinchados“. Ve Španělsku se mandle sklízejí v srpnu a poté jsou přepraveny do Německa. Vyberou se pouze mandlová jádra nejlepší kvality, lisují se za studena a poté se filtrují. Lisování se provádí mechanicky. Nechtěné bílkovinné složky se odfiltrují. Pouze takovýto čisticí postup zaručí stálou kvalitu a bezpečnost produktu.

Proč je BIO mandlový olej tak kvalitní?

Mandlový olej představuje jeden z nejcennějších a nejdražších olejů v přípravcích péče o pokožku. Obsah oleje v mandlích je mezi 50 a 55 %. Mandlový olej je světle žlutý, dost řídký a má charakteristicky jemnou vůni a chuť. Díky svému složení patří mandlový olej k nejcennějším olejům pro kosmetické přípravky a má vysoce výživné vlastnosti: mandlový olej je bohatý na mono- a dinenasycené mastné kyseliny šetrné k pokožce (> 90 %), které mimořádně dobře vyživují a chrání kůži. V mandlovém oleji je mimořádně vysoké procento kyseliny olejové (~70 %) a dále kyseliny linolové působící aktivně na pleť (> 20 %). Velice pozitivní účinek na suchou pokožku se přisuzuje kyselině γ -linolenové. Mandlový olej také obsahuje přírodní vitamin E (tokoferol), který je antioxidační (zachycuje volné radikály), a tím chrání pokožku před vnějšími vlivy.

Proč je BIO mandlový olej tak vhodný pro péči o pokožku miminka?

Mandlový olej má již po staletí prokázané účinky v kosmetice a je dlouhou dobu známý svými blahodárnými účinky na pokožku. Osvědčil se v péči o citlivou pokožku miminek, protože je mimořádně dobře snášen suchou pokožkou a je doporučován na promazání pokožky . Mandlový olej je neuvěřitelně jemný a nedráždivý. Díky své kombinaci výživného účinku a vynikající jemnosti ho porodní asistentky doporučují pro péči o pokožku miminek. Je také naprosto dokonalý jako masážní olej, protože zanechává pleť nádherně vláčnou.

Abyste měli jistotu, že dáváte svému miminku to nejlepší, porovnejte si dětskou kosmetiku ZDE