Menu

Vzácný BIO mandlový olej

Vzácný BIO mandlový olej

HiPP dětská kosmetika obsahuje rostlinné oleje, které pokožce novorozence prospívají

  • Umožňují pokožce dýchat
  • Vyživují ji cennými účinnými látkami jako jsou vitamíny a minerály
  • Velmi dobře absorbují

Vzácný BIO mandlový olej je hlavní složkou Hipp kosmetiky

  • má pozitivní účinek na suchou pokožku, pečuje o ní a chrání ji
  • obsahuje přírodní vitamin E (antioxidant), a tím chrání pokožku před vnějšími vlivy
  • se získává ze za studena lisovaných a filtrovaných BIO mandlových jader nejlepší kvality.
Vzácný BIO mandlový olej HiPP

Odkud pochází naše BIO mandle? Kde a jak se pěstují?

Původně divoce rostoucí mandlovník je velice stará kultivovaná rostlina, která pochází ze Středomoří. Mandle na olej, které používá HiPP, pochází ze Španělska. Naše organické mandlovníky rostou na španělském středozemním pobřeží „Costa Blanca“ v oblasti Alicante, kde mají to nejvhodnější podnebí. Mandlovníky se tu pěstují a obhospodařují organickým způsobem (v souladu s nařízením o organickém zemědělství v EU 834/2007/EU).

Jak se získává náš BIO mandlový olej?

Náš BIO mandlový olej se získává ze zralých, sladkých mandlí zvaných „pinchados“. Ve Španělsku se mandle sklízejí v srpnu a poté jsou přepraveny do Německa. Vyberou se pouze mandlová jádra nejlepší kvality, lisují se za studena a poté se filtrují. Lisování se provádí mechanicky. Nechtěné bílkovinné složky se odfiltrují. Pouze takovýto čisticí postup zaručí stálou kvalitu a bezpečnost produktu.

Proč je BIO mandlový olej tak kvalitní?

Mandlový olej představuje jeden z nejcennějších a nejdražších olejů v přípravcích péče o pokožku. Obsah oleje v mandlích je mezi 50 a 55 %. Mandlový olej je světle žlutý, dost řídký a má charakteristicky jemnou vůni a chuť. Díky svému složení patří mandlový olej k nejcennějším olejům pro kosmetické přípravky a má vysoce výživné vlastnosti: mandlový olej je bohatý na mono- a dinenasycené mastné kyseliny šetrné k pokožce (> 90 %), které mimořádně dobře vyživují a chrání kůži. V mandlovém oleji je mimořádně vysoké procento kyseliny olejové (~70 %) a dále kyseliny linolové působící aktivně na pleť (> 20 %). Velice pozitivní účinek na suchou pokožku se přisuzuje kyselině γ -linolenové. Mandlový olej také obsahuje přírodní vitamin E (tokoferol), který je antioxidační (zachycuje volné radikály), a tím chrání pokožku před vnějšími vlivy.

Proč je BIO mandlový olej tak vhodný pro péči o pokožku miminka?

Mandlový olej má již po staletí prokázané účinky v kosmetice a je dlouhou dobu známý svými blahodárnými účinky na pokožku. Osvědčil se v péči o citlivou pokožku miminek, protože je mimořádně dobře snášen suchou pokožkou a je doporučován na promazání pokožky . Mandlový olej je neuvěřitelně jemný a nedráždivý. Díky své kombinaci výživného účinku a vynikající jemnosti ho porodní asistentky doporučují pro péči o pokožku miminek. Je také naprosto dokonalý jako masážní olej, protože zanechává pleť nádherně vláčnou.

Dětská kosmetika HiPP

Abyste měli jistotu, že dáváte svému miminku to nejlepší, porovnejte si dětskou kosmetiku ZDE

Jak si rituál péče o pokožku ještě více zpříjemnit

Fyzický kontakt s maminkou i tatínkem je pro vývoj miminka důležitý. Malý kojenec vnímá svět okolo sebe celým svým tělem a všechny pozitivní, ale i negativní impulzy přijímá skrze svou pokožku. Příjemnou masáží po koupeli můžete vztah se svým drobečkem ještě více upevnit. Pouhý dotek dokáže zázraky. Umí zahřát, uklidnit, děťátku dodá pocit ochrany a bezpečí a dokonce umí ulevit i od bolestí bříška.

Pro masáž miminka si vyberte dečkou nebo osuškou podložené příjemné a teplé místo, kde se vaše děťátko cítí dobře a zvolte den, kdy nic nemusíte a nikam nespěcháte. I časový tlak nebo nervozita se dokáže skrze dotek na vaše dítě přenést. Miminko by nemělo být příliš unavené, ani těsně po krmení a měli byste být oba zdraví. Zahřejte si ruce a do dlaní naneste trochu dětského pleťového oleje HiPP. Pak už můžete postupovat podle našeho návodu. Tu výjimečnou křehkost maličkého miminka si užívejte každý den, protože je až neuvěřitelné, jak rychle vyrostou.

Jak si stojí kosmetika HiPP v porovnání s konkurencí si můžete ověřit v naší tabulce.