Kosmetika Hipp je BEZ zbytečné chemie

Kůže je největší orgán lidského těla. A když je řeč o kůži dětské, její plocha je u zralého novorozence oproti jeho váze až 3x větší než u dospělého člověka. Pokožka každý den přichází do styku s vnějším prostředím, čímž se stává jakýmsi vnějším ochran­ným štítem proti nežádoucím vnějším vlivům.

Do těla se kůží vstřebávají látky rozpustné v tucích, od těch prospěšných až po vyloženě škodlivé (např. různé toxické konzervační látky, syntetická barviva a parfémy či patogenní mikroorganismy).

Některé škodliviny mohou funkčnost kůže jako bariéry výrazně ohrozit. Proto je tak důležité věnovat zvýšenou pozornost výběru kvalitní kosmetiky, a to zejména u miminek. Jejich pokožka je totiž až 5x tenčí než u dospělých, a tak se skrze ni složky v kosmetice obsažené vstřebávají do krevního oběhu téměř okamžitě a téměř beze zbytku.

Čtěte etikety

Všechny přípravky dětské kosmetiky na našem trhu musí splňovat přísné normy a měly by tak být pro miminka bezpečné. Přesto se však v některých přípravcích vyskytují i látky, na které citlivější dětský organismus může reagovat podrážděním či alergickou reakcí. Co říkáte, mazali byste svoje miminko třeba přípravky na bázi ropy? Myslíte, že se to u dětské kosmetiky nemůže stát? Pak si prostudujte složení některých oblíbených přípravků! Samozřejmě, že slovo „ropa“ zde nenajdete. Ale pokud najdete v seznamu ingrediencí třeba vazelínu či minerální (nebo také parafínový) olej, pak vězte, že jde o látky získávané právě z ropy! A tím výčet problematických ingrediencí zdaleka nekončí!

Podívejte se pro zajímavost na srovnání nejrozšířenějších značek dětské kosmetiky a obsah potenciálních škodlivin v nich obsažených:

Kosmetika HiPP neobsahuje...

Kosmetika HiPP neobsahuje nic, co by mohlo jemné dětské pokožce uškodit a snížit tak její ochrannou funkci. Přípravky jsou k jemné dětské pokožce extra šetrné a obejdou se BEZ zbytečné chemie.

Vyhněte se potenciálním alergenům jako jsou zejména:

  • parabeny
  • parafínové oleje na bázi ropy
  • alkohol, který dětskou pokožku vysušuje. 

 

Neriskujte! Osvědčí-li se vám Vám konkrétní  značka dětské kosmetiky, a vy vidíte, že ji miminko dobře snáší, neměňte ji! Vytvoření funkce ochranné bariéry u kůže kojenců trvá minimálně do konce prvního roku miminka. Po celou tu dobu je pokožka vašeho děťátka velmi zranitelná.

Kosmetika bez chemie HiPP

Přípravky HiPP Babysanft naopak obsahují vzácný BIO mandlový olej. Přečtěte si o něm více ZDE.