Chov BIO krůt

U nás v HiPPu používáme BIO krůtí výhradně od kvalitních a prověřených dodavatelů. Všichni naši dodavatelé musí při chovu krůt dodržovat HiPP pravidla, které jsou mnohem přísnější než ta, která definuje nařízení EU o BIO zemědělství. My například našim krůtám nezastřihujeme zobáky. Respektujeme, že krůty jsou velmi společenské, a proto jim dopřáváme volný výběh, kde mohou společně skotačit. Naše krůty tráví minimálně 1/3 svého života venku na čerstvém vzduchu.

Volný výběh našich krůt je velmi rozmanitý. Zahrnuje keře, vysokou trávu, ale i nejrůznější dřevěné prolézačky. Je zkrátka uspořádaný tak, aby zvědavým krůtám nabízel spoustu míst k prozkoumání. Při nepříznivém počasí se krůty mohou schovat ve venkovních přístřešcích. Krůty jsou tak chráněny před deštěm, a přitom stále venku.

Abychom krůtám zaručili co možná nejpřirozenější prostředí, krmíme je čerstvým jetelem, který krůtám dělá velmi dobře. Jetel totiž obsahuje pro krůty důležité aminokyseliny. Dále krůty dostávají BIO krmivo, jehož přípravu pečlivě kontrolujeme.

BIO chov a zajištění přirozených podmínek pro každý druh zvířat vyžaduje spoustu úsilí a práce. My v HiPPu jsme ovšem přesvědčeni, že jen tak jsme schopni zaručit víc než jen BIO kvalitu.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.