Chov BIO skotu

HiPP BIO hovězí pochází buď z našich vlastních farem, anebo od pečlivě vybraných BIO farmářů. Abychom dosáhli té nejvyšší BIO kvality, dodržujeme přísná pravidla, na která dohlíží nezávislí zemědělci a veterináři.

Naše krávy společně s telátky a býky jsou po většinu roku na volných pastvách, kde tráví čas na louce, anebo se mohou schovat před sluncem v lesíku. Přirozené prostřední zvířatům svědčí, jsou tak zdravá silná a odolná. HiPP skot spásá trávu a byliny na volných pastvinách, v zimě dostává seno nebo siláž a v případě potřeby speciální BIO krmivo. Toto krmivo pochází z BIO farem a nesmí obsahovat antibiotika ani růstové stimulátory zvyšující užitkovost či geneticky modifikované složky.

Speciální pozornost je věnována chovu dojnic: telátka se rodí v přirozeném prostředí, například na pastvinách HiPP farmy Ehrensberger. Telátka zůstávají s maminkou a po celých 8 měsíců se živí mateřským mlékem. Po 8 měsících telátko přechází do péče tzv. „kojné“, která svým mlékem krmí 4 telata do doby, než se začnou živit pouze trávou.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.