HiPP zachraňuje kohouty

Vejce – oblíbená surovina dostupná ve všech supermarketech, v různých velikostech, bílé, hnědé, jednotlivě balené nebo v XXL baleních.

Zamysleli jste se však někdy, že vajíčka snáší pouze samice kuřat, tzv. slepice nosnice? Co se asi stane s malými kohoutky, kteří se každý den líhnou zhruba ve stejném počtu jako slepičky? Krutou pravdou je, že většina malých kohoutků je zabita krátce po vylíhnutí, protože kohouti nenesou vejce a pro vaječný průmysl jsou tedy neužiteční. V Německu dojde ročně k usmrcení až 50 milionů kohoutů. Po usmrcení se mrtví kohouti zlikvidují, jen výjimečně se použijí jako krmivo pro hady a plazy.

HiPP a jeho partnerské farmy se společně zavázali ke speciálnímu ochrannému programu, který se staví proti nesmyslnému zabíjení kohoutů. Pro HiPP a pro naše spřátelené farmy je zásadní dodržování vysokých standardů kvality, transparentního hospodaření a nastavení vhodných životních podmínek pro zvířata. Společně chceme změnit a zlepšit podmínky pro chov samců.

Považujeme za nepřijatelné, aby byla kuřata zabíjena jednoduše kvůli pohlaví. Tato praxe se neslučuje s našimi etickými zásadami.

A jak inciativu podporujeme? Jednoduše. Abychom zachránili kohouty, nakupujeme od jednoho dodavatele jak vejce, tak maso. Poptávka po vejcích i masa nenutí farmáře k upřednostňování samic.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.