Toto jsme již dokázali!

Od prvního produktu z roku 1899, sucharové moučky pro děti, až do dnešního dne, se potravinové obaly v mnoha ohledech změnily. I sklenička, která se stala ikonickou, se neustále měnila a vyvíjela. Výsledkem vynaloženého úsilí je úspěšná cesta plná inovativních opatření. Zároveň však představuje výzvu a motivaci k dalšímu vývoji. Provázejte nás na naší cestě k ještě udržitelnějším obalovým materiálům.

Skleničky HiPP

První HiPP sklenička s mrkvičkou byla uvedena na trh již roku 1960. Od té doby se podařilo váhu skleničky snížit o cca 23 %.

Kdybychom i dnes používali pro naše 190g příkrmy stejné skleněné obaly jako v roce 1964, tak bychom ročně spotřebovali o 3.000 tun více skla. Stejně tak víčko HiPP skleniček bylo změněno do podoby s úzkým okrajem a menší tloušťkou plechu. Při roční výrobě zhruba 300 miliónů skleniček příkrmů HiPP je každoročně uspořeno okolo 77 tun bílého plechu!

10 let HiPP Eco-Comfort-Pack®

HiPP již 10 let používá na obaly kojeneckých mlék kartony s FSC certifikací (Forest Stewardship Council), což znamená, že dřevo na jejich výrobu pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů. K potisku jsou použity pouze ekologické barvy na bázi rostlinných olejů bez přítomnosti minerálních olejů pocházejících z ropy. Uvnitř kartonu je pak v porovnání s předchozí řadou mlék pouze jeden vnitřní sáček, čímž byly sníženy emise CO2.

Recyklovatelnost obalů Babysanft

Plastové obaly od produktů sortimentu dětské kosmetiky HiPP Babysanft lze recyklovat v průměru z 90 %. V roce 2020 jsme dokázali snížit váhu obalů dětské kosmetiky až o 14 %.