Pěstování BIO obilovin

Jaké obiloviny pro dětské příkrmy vlastně pěstujeme? Pšenici, rýži, proso, amarant, pohanku atd., vše v té nejvyšší BIO kvalitě. Naši zemědělští inženýři pomáhají našim spřáteleným farmářům s výběrem zdravé půdy a odolných semen. Hlídají také směr větru, aby se na políčka nedostaly žádné škodliviny.

Dále na našich polích dodržujeme střídání plodin, což je ta nejpřirozenější cesta, jak udržet půdu zdravou a výživnou. Nemusíme pak používat chemická hnojiva, pesticidy nebo syntetické postřiky. Plevele se zbavujeme také bez chemie – trháme ho ručně. Snažíme se vytvořit biotop tak, abychom přirozenou cestou zabránili působení a šíření škůdců. Pole například ohraničujeme nejrůznějšími bylinami, které škůdce odpuzují nebo naopak bylinami, které přilákají prospěšné organismy, které si se škůdci umí přirozeně poradit. Zrno sklízíme, až když je zralé. To vše děláme proto, abychom si nemuseli pomáhat žádnou chemií, pesticidy či syntetizovanými hnojivy. Zrno čeká ještě cesta do laboratoře, kde vyloučíme přítomnost škodlivin, aby naše děti dostaly kvalitu, která je víc než jen BIO.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.