Pěstování BIO ovoce a banánů

Kvalitu BIO ovoce HiPP kontrolujeme od kvetení květů až po samotné zpracování. Aby byly příkrmy lehce stravitelné, vybíráme pro citlivá dětská bříška odrůdy s velmi nízkou kyselostí. Podpora přirozeného biotopu je jednou z našich priorit, a tak často saháme k tzv. původním odrůdám ovoce. Na rozdíl od konvenčního zemědělství u nás v HiPPu mají chemicky syntetizované postřiky a pesticidy vstup zakázán. Jen tak můžeme chránit přirozené prostředí lidí, zvířat a rostlin.

Kostarický projekt – „férové“ banány

Před více než 20 lety zahájil Stefan Hipp unikátní projekt, jehož cílem je pěstování BIO banánů s udržením přirozeného biotopu džungle. Pro dětské příkrmy jsme nechtěli konvenční banány z uměle vytvořených banánových plantáží, které často podléhají plísním a škůdcům. Chtěli jsme banány bez chemie. Obrátili jsme se proto na více než 1000 místních zemědělců a ti nám pomáhají obdělávat banánovníky, které rostou volně ve smíšené džungli. Místní zemědělci, se kterými spolupracujeme, dostávají férovou mzdu a garantujeme jim roční objem odběru úrody.

Jsme sociálně, ekonomicky a environmentálně zodpovědní k místním obyvatelům. Naše „férové“ pěstovávání zachovává lokalitu a biologickou rozmanitost kostarické džungle.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.