Pěstování BIO zeleniny a mrkve

Více než 60 let zkušeností s BIO zemědělstvím a titul jednoho z největších zpracovatelů BIO surovin na světě dělá z HiPPu odborníka přímo na slovo vzatého. A proto HiPP založil vlastní poradenskou službu pro zemědělce, která jim radí a podporuje je v oblasti kultivace a biologické rozmanitosti.

HiPP poskytuje svým pěstitelům poradenství od A až do Z – od výběru správných polí a semen přes růst až po období sklizně. Jako prevenci chorob a napadení škůdci doporučujeme našim zemědělcům střídat plodiny na daném poli. Alfa a omega kvalitní BIO sklizně spočívá ve zdravé půdě. Přirozená cesta k úrodné půdě spočívá v cíleném střídání plodin. BIO zemědělství bez použití chemie představuje jedinou cestu, jak získat kvalitní BIO zeleninu, a zároveň chránit podzemní vody a podnebí. Jen tak zajistíme, že naše produkty jsou svojí kvalitou víc než jen BIO.

Pěstování BIO mrkve

Kvalitní BIO mrkev vyroste pouze ze zdravé a úrodné půdy. Na kvalitu půdy nedáme dopustit. Naši odborníci na kultivaci vybírají ideální semena pro příslušnou půdu. Semena nejsou upravována chemicky ani geneticky. Mrkev pěstujeme ve stejné půdě pouze jednou za šest až sedm let. V mezičase v dané půdě naši zemědělci pěstují obiloviny, brambory a jetel.

Jetel půdu díky svým hlubokým kořenům regeneruje a dodává jí přírodní cestou dusík. Plevel odstraňujeme tradičním, ovšem pro přírodu šetrným způsobem – trháme ho rukama.

Ještě předtím, než se naše pečlivě vypěstovaná mrkvička stane BIO mrkví, musí projít nekompromisním testováním v naší laboratoři. Mrkev testujeme až na 1200 možných škodlivin, což je mnohem více než požaduje zákon.

Pro citlivá dětská bříška jsme vypěstovali speciální odrůdu mrkve, kterou nazýváme Dulcis. Mrkev je tvarově robustní. Sklízíme ji až v říjnu, a proto je plná živin a má krásně sladkou chuť.

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.