Menu

Vyjádření ke kvalitě výrobků

Dne 15. 9. 2014 bylo na portálu www.stream.cz uveřejněno video s názvem „A dost! Rozdílné složení potravin u nás a v zahraničí“. Jelikož byly uveřejněny panem Janem Tunou nepravdivé informace, rádi bychom alespoň touto cestou uvedené informace objasnili.

Bohužel musíme konstatovat, že byly uvedeny nepravdivé informace v tom, že nás pan Jan Tuna kontaktoval a žádal o vysvětlení. Do dnešního dne jsme žádnou žádost nedostali, ani v písemné a ani v elektronické formě. V opačném případě bychom rádi uvedené informace objasnili.

Produkty, které pan Tuna porovnává, jsou odlišné. Na přední etiketě je sice shodný obrázek, jelikož hlavními ingrediencemi obou produktů jsou rajčata, brambory a kuřecí maso, prezentované produkty však nemají stejný EAN kód a neshodují se ani receptury obou výrobků. Receptura českého produktu ale neznamená nižší kvalitu. HiPP příkrm zakoupený v českém supermarketu je určený pro děti od ukončeného 7. měsíce, na rozdíl od HiPP příkrmu zakoupeném v Německu, který je určen dětem až od 10. měsíce. Rozdílné složení odpovídá věkovému určení dítěte, kdy starší děti mají odlišné požadavky na výživu a složení potravin např. vyšší potřebu bílkovin, tuku apod.

Bezpečnost a kvalita našich produktů jsou pro nás na prvním místě. Všechny naše produkty procházejí důkladnou kontrolou, a pokud se jedná o stejný produkt (stejný EAN kód), je složení německých produktů shodné s českými.

Na výsledné ceně výrobků společnosti HiPP se podílí rozdílná výše DPH, která je v Německu 7% a také rozdílná marže obchodních řetězců, kterou nemůže místní zastoupení společnosti HiPP ovlivnit.

HiPP Czech s.r.o.