Jemná masáž

Vaší pokožce prospívají pravidelné masáže a intenzivní péče

Jak zvládat těhotenskou masáž

Zejména v průběhu těhotenství mají masáže a intenzivní péče o pokožku příznivý účinek na její elasticitu: Aby Vaše břicho, boky a prsa přečkaly těhotenství bez viditelných následků, doporučujeme provádět od samého začátku pravidelnou masáž a výživu příslušných partií. Pravidelné masáže prokazatelně podporují prokrvení pokožky i její metabolismus a pomáhají uchovat elasticitu pokožky.

Masáž břicha

Štípací masáž uvolňuje pojivovou tkáň

Naneste Masážní olej na strie HiPP Mama celoplošně na pokožku. Pokud ještě není břicho příliš velké, doporučujeme jemnou štípací masáž, která uvolní tkáň:

Uchopte opatrně část pokožky mezi palec a ukazováček a natáhněte ji opatrně směrem nahoru, popřípadě rolujte pokožku lehce mezi prsty. Krátce podržte, uvolněte a namažte. Postupujte kruhovými pohyby a postupně namasírujte celou oblast bříška.

Upozornění:

Jemně hlaďte nebo masírujte

Pokud vám hrozí předčasný porod, měla byste se dříve než začnete s intenzivní masáží poradit s Vaší porodní asistentkou nebo lékařem, protože masáž může také stimulovat nežádoucí kontrakce.

Pokud je Vaše břicho tvrdé a napjaté nebo pokud Vám masáž není příjemná, můžete olej pouze jemně rozetřít. Přitom veďte konečky prstů ze stran nebo zespoda v kruhovitých pohybech

Abyste optimálně předcházela striím, měla byste nejpozději od 3. měsíce těhotenství 2–3x denně masírovat zejména nejvíce namáhané části jako je břicho, boky a stehna.

Břicho můžete navíc masírovat suchou žínkou nebo měkkým kartáčkem.

Masáž prsou