Vyhledávání příkrmůriziko vzniku alergie


Rozšířené hledání

Plán výživy: od ukončeného 6. měsíce

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Zhruba od ukončeného 6. měsíce začínají dětem růst první zoubky. Děti navíc nyní dokážou mnohem lépe pohybovat jazykem a celými ústy. Od 8. měsíce by si dítě mělo pomalu zvykat na stravu s malými kousky potravy.

Ráno: Nejlepším startem do nového dne je stále mléčná strava - ať už se jedná o mateřské mléko nebo pokračovací mléko HiPP 2. Složení pokračovacího mléka je uzpůsobeno výživovým potřebám starších kojenců. Od 8. měsíce můžete dítě učit pít mléčnou stravu z hrnečku. Pití z hrnečku podporuje správný vývoj dítěte a chrání zoubky.

Dopoledne: Dopoledne můžete dítěti opět nabídnout mateřské mléko nebo mléčnou kojeneckou výživu HiPP. Pokud má dítě větší hlad, přidejte navíc HiPP Ovoce. Tato svačinka je lehce stravitelná a obiloviny dítě dobře zasytí.

Oběd: Od 8. měsíce můžete dítěti nabídnout dětská menu určená pro děti od ukončeného 8. měsíce. Jídla obsahují měkké, malé kousky potravy, které budou dítě motivovat ke žvýkání. Osvojení si této dovednosti je důležité pro další vývoj dítěte a rozvoj řeči. Porce pro děti v této věkové kategorii jsou větší, protože dítě nyní potřebuje k nasycení větší objem potravy.

Odpoledne: Jako odpolední svačinka je vhodná obilná kaše s ovocem. Ovocné svačinky HiPP Ovoce nebo HiPP Ovoce & Jogurt obsahují menší kousky ovoce a jsou určené pro děti od 7. měsíce. Nové druhy ovoce zajistí rozmanitost chutí.

Od ukončeného 6. měsíce dbejte na to, aby dětské svačinky byly co nejpestřejší. Nyní můžete dítěti nabídnout také HiPP Ovoce & Jogurt nebo HiPP Ovocné duety (ovoce s jogurtem nebo tvarohovým krémem).

Pro chroupání s prvními zoubky jsou od 8. měsíce vhodné například HiPP Baby suchárky nebo HiPP Jablečné rýžové oplatky, na kterých si děti mohou pochutnávat mezi jídly.

Večer: Pro děti od ukončeného 7. měsíce jsou určené nové druhy HiPP Mléčných kaší na dobrou noc bez přidaného cukru s