Vyhledávání příkrmůriziko vzniku alergie


Rozšířené hledání

Kdy začne moje miminko spát po celou noc?

Dychtivé prozkoumávat svět mimo postel

Doba, kdy dítě začne spát celou noc, je velmi individuální. Pro vás jako rodiče je nejlepším způsobem, jak podporovat zdravé spací návyky, když budete reagovat na konkrétní potřeby dítěte.

Přibližně od 6. měsíce již děti v noci potravu nepotřebují, protože v tomto věku se u zdravého dítěte cyklus hlad a nasycení zcela přesune do denní doby. Nicméně krátké epizody probouzení jsou normální. V ideálním případě vaše miminko opět rychle samo od sebe usne.

Probuzení miminka může mít mnoho důvodů

Uvědomte si prosím, že noční probuzení nebo pláč mohou mít mnoho důvodů. Kromě hladu, žízně a plných plenek jsou ještě další možné příčiny – prořezávání zoubků, období silného růstu, infekce nebo noc po rušném dni atd., díky nimž  se u dítěte projevují neobvyklé spací návyky jako probouzení, mluvení ze spaní nebo vyžadování opětovného kojení nebo lahve.

Některé děti se dají do pláče a křiku, když  potřebují náklonnost nebo jednoduše dávají průchod stresu. Bohužel neexistuje žádná záruka, že dítě od určitého věku prospí celou noc. Může se také stát, že dítě, které vždy spalo celou noc, se najednou začne opět v noci probouzet. Obvykle to bude pouhá epizoda, která odezní.

Je důležité důsledně dodržovat denní pravidelnost.

Je důležité dodržovat důsledně každodenní pravidelný režim - doba jídla, ukládání k spánku a dalších činností jako např. procházek. Opakované rituály před spaním, mezi které patří koupání, jídlo, pohádky na dobrou noc nebo ukolébavky, vždy vytvoří klidnou atmosféru.