Vyhledávání příkrmůriziko vzniku alergie


Rozšířené hledání

Plán výživy

Plán výživy HiPP byl sestaven na základě poznatků v oblasti nutriční vědy, pediatrů a našich dlouhodobých zkušeností. Proto doporučujeme, abyste při používání našich výrobků postupovali podle tohoto plánu.

Údaje uvedené v plánu výživy jsou pouze orientační. Výkyvy chuti k jídlu jsou u dětí naprosto normální. Nenuťte dítě, aby snědlo více, než samo chce.

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Důležité upozornění: Kojení pro Vaše dítě to nejlepší. Pokud nekojíte, doporučujeme používat věku odpovídající mléčnou výživu HiPP nebo HA výživu.

* Začněte s příkrmy dle vývoje Vašeho dítěte. Začněte nejdříve od ukončeného 4. měsíce nebo nejpozději od ukončeného 6. měsíce.

Nabídněte vyváženou stravu s různými druhy kaší.

V případě rizika výskytu alergií

Hledejte výrobky HiPP označené tímto symbolem
  • Bližší informace o výživě dětí ohrožených alergií naleznete zde
  • Mateřské mléko nebo hypoalergenní počáteční mléčná kojenecká výživa, např. HiPP Pre HA Combiotik® nebo HiPP HA 1 Combiotik®.
  • Dle posledních vědeckých doporučení platí - v období uvádění příkrmů - pro děti s vyšším rizikem alergie stejné doporučení jako pro děti bez rizika vzniku alergie. V období uvádění příkrmů již není nutné se vyhýbat některým skupinám potravin. Začněte s příkrmy dle vývoje Vašeho dítěte. Začněte nejdříve od ukončeného 4. měsíce nebo nejpozději od ukončeného 6. měsíce – pozdější zavádění příkrmů nezaručí nižší riziko vzniku alergie.
  • Důležité je, abyste příkrmy zaváděli do dětského jídelníčku postupně, „krok za krokem“. Vaše dítě tak bude mít dostatek času na to, aby si zvyklo na nové potraviny, a Vy budete vždy vědět, jaké potraviny dobře snáší. Výrobky vhodné pro postupné zavádění nových složek potravy poznáte podle tohoto symbolu vpravo.
  • Pokud dítě dostává příkrmy a jedno mléčné jídlo bylo plně nahrazeno kaší, můžete od ukončeného 6. měsíce přejít z HA1 Combiotik® na pokračovací mléčnou kojeneckou výživu HA2 Combiotik®. (Způsob výživy a zavádění příkrmů do dětského jídelníčku však vždy konzultujte s dětským lékařem.)

Skupiny výrobků HiPP naleznete v regálech s dětskou výživou pod tímto barevným značením: