9 z 10 porodnic používá HiPP

Blíží se den D a vy máte hromadu otázek. Jsem připravená? Zvládnu to? Jak asi bude moje dítě vypadat? Ženské tělo se připravuje na porod celých devět měsíců, takže nepochybujte o tom, že to zvládnete. My mámy v sobě máme neskutečnou sílu, kterou objevíte až ve chvíli, kdy přivedete toho drobečka na svět a že to bude to nejkrásnější miminko na světě, to je jistá věc.

Zdroj: Interní data k 09/2022

3 kroky k výběru značky bezpečné kosmetiky:

Vždy je dobré se podívat, jakou kosmetiku používá vaše porodnice. Je prověřena mnoha miminky. Reaguje-li pokožka ostatních novorozených miminek na kosmetiku dobře, je pravděpodobné, že ji bude dobře snášet i vaše miminko. Chcete-li mít přímo jistotu, poraďte se s nemocničním personálem. 

Krok 1 - Podívejte se, co používají v porodnici, případně se poraďte s jinými maminkami ve vašem okolí.

Krok 2 – Pečlivě prostudujte etiketu produktu a jeho složení na obale. Nejste-li si některou látkou jisti, ověřte si její snášenlivost či případná rizika.

Krok 3 - Proveďte jednoduchý test snášenlivosti.  Na vytyčenou oblast na kůži (ideálně předloktí miminka) nanesete kapku dané kosmetiky, počkejte několik hodin a sledujte, zda se na ní nevyskytnou alergické projevy jako je zarudnutí či vyrážka. Pokud k tomu dojde, pak není tento druh dětské kosmetiky vhodný pro vaše dítě.

Co si vzít s sebou do porodnice a jak začít s péčí po narození

Mnoho maminek váhá, která a jestli vůbec nějaká kosmetika je pro novorozence vhodná. Poměrně dlouhou dobu se mělo za to, že na pokožku novorozenců je nejlepší nepoužívat žádné přípravky. Dnes ale víme, že jemná pokožka novorozence má tendenci se vysušovat a odírat. Proto se také doporučuje po omytí miminka teplou vodou pokožku lehce promazat dětským olejíčkem. Několik kapek olejíčku nebo šetrného přípravku do koupele lze přidat už do samotné koupele. První koupání novorozence může proběhnout ještě v porodnici, jakmile se ustálí jeho tělesná teplota - běžně až druhý den (za 24 hod.) po porodu. Do své tašky, kterou si balíte s sebou do porodnice, proto přibalte HiPP koupel na dobrou noc a pleťový olej HiPP, které jsou pro první hygienu od narození ideální.

Mázek se již dnes po porodu neodstraňuje, chrání miminko před infekcí. Jeho větší zbytky v kožních záhybech můžete naopak rozetřít po tělíčku. Pokud to pokožka miminka vyžaduje, v následujících dnech ji lze začít pravidelně promazávat hydratačními a zvláčňujícími prostředky, například HiPP pleťovým olejem. Pravidelné koupání můžete zahájit ještě před odloučením pupečního pahýlku.

Každodenní jemná hygiena zadečku je druhou oblastí, kde je vhodné použít kvalitní dětskou kosmetiku. Dětské ubrousky HiPP Soft & Pur mají výjimečně jemná vlákna s vysokou absorpční schopností. Obsahují 99,9 % vody a jsou zcela bez parfémů a mikroplastů. Tak se jemné dětské pokožky nedotkne prakticky žádná zbytečná chemie.

Kosmetika Hipp je klinicky testována

Produktová řada HiPP Babysanft je  klinicky testována na snášenlivost s pokožkou se sklonem k atopické dermatitidě podle vědeckých dermatologických norem. Vykazuje vynikající kožní toleranci.

Přípravky HiPP Babysanft naopak obsahují vzácný BIO mandlový olej. Přečtěte si o něm více ZDE.