Menu

9 z 10 porodnic používá HiPP

Vždy je dobré se podívat, jakou kosmetiku používá vaše porodnice. Je prověřena mnoha miminky. Reaguje-li pokožka ostatních novorozených miminek na kosmetiku dobře, je pravděpodobné, že ji bude dobře snášet i vaše miminko. Chcete-li mít přímo jistotu, poraďte se s nemocničním personálem. 

Zdroj: Interní data k 06/2019

3 kroky k výběru značky bezpečné kosmetiky:

Krok 1 - Podívejte se, co používají v porodnici, případně se poraďte s jinými maminkami ve vašem okolí.

Krok 2 – Pečlivě prostudujte etiketu produktu a jeho složení na obale. Nejste-li si některou látkou jisti, ověřte si její snášenlivost či případná rizika.

Krok 3 - Proveďte jednoduchý test snášenlivosti.  Na vytyčenou oblast na kůži (ideálně předloktí miminka) nanesete kapku dané kosmetiky, počkejte několik hodin a sledujte, zda se na ní nevyskytnou alergické projevy jako je zarudnutí či vyrážka. Pokud k tomu dojde, pak není tento druh dětské kosmetiky vhodný pro vaše dítě.

Čím začít? Začněte dětským olejíčkem a ubrousky!

Mnoho maminek váhá, s jakým kosmetickým přípravkem začít. Poměrně dlouhou dobu se mělo za to, že pro pokožku kojenců je nejlepší nepoužívat žádné přípravky. Dnes víme, že jemná  pokožka novorozence má tendenci se vysušovat a odírat. Proto se také doporučuje novorozence hned v porodnici (ideálně druhý den po narození)  omýt teplou vodou a promazat.

V následujících dnech lze pak pravidelně mazat hydratačními a zvláčňujícími prostředky. Ideálními prostředky k tomu jsou HiPP Čistící vlhčené úbrousky Ultra Sensitive a HiPP pleťový olej.

Každodenní jemná hygiena zadečku je druhou oblastí, kde se je vhodné použít kvalitní dětskou kosmetiku. Dětské ubrousky HiPP s 99 % vody mají výjimečně jemná vlákna s vysokou absorpční schopností. Obsahují 99 % vody. Tak se jemné dětské pokožky nedotkne téměř žádná zbytečná chemie.