Láhev pro děti - často kladené otázky

Jak horká má být voda pro smíchání s mléčným práškem?

Nemíchejte prosím prášek s vařící vodou, abyste nepoškozovali vitamíny a přírodní kultury mléčného kvašení. Používejte převařenou pitnou vodu určenou pro kojence vychladlou na 40 – 50 °C. Při takové teplotě je mléčná výživa HiPP nejlépe rozpustná. Pro dosažení požadované teploty 40 – 50 °C vložte odměrku s čerstvě převařenou vodou na několik minut do studené vody.

Jak zjistím správnou teplotu pro pití?

Teplotu pro pití lze vyzkoušet na hřbetu ruky: Kápněte si několik kapek mléčné výživy z lahve pro děti na hřbet ruky. Měla byste je pociťovat jako příjemně teplé.

Mohu připravovat mléčnou výživu v mikrovlnné troubě?

Jestliže se mléčná výživa připravuje podle pokynů na obalu, není nutné ji ohřívat v mikrovlnné troubě, protože již má správnou teplotu na pití.

Mohu připravenou mléčnou výživu udržovat teplou?

Již připravená mléčná výživa by měla být z hygienických důvodů ihned spotřebována. Pokud Vaše dítě nevypije láhev hned, připravte prosím později čerstvou.

Skladování

Obsah otevřeného balení mléčné výživy je nutné spotřebovat do 3 týdnů. Plastová fólie zaručuje optimální čerstvost a chrání aroma. Mléčná výživa by se měla obecně uchovávat v chladu (pokojová teplota), v suchu a v dostatečné  vzdálenosti od  látek nebo potravin vydávajících silné pachy.