Správná výživa před spaním

Všichni rodiče chtějí vidět, jak jejich děti spí tvrdě a zdravě, protože klidný a uvolňující noční spánek je důležitý pro růst miminka a jeho zdravý vývoj – a je to také důležité pro maminku a tatínka.

Kromě uklidňujících večerních rituálů a správného spacího prostředí jsou pro snadné usínání a celonoční spánek také důležitá sytá a snadno stravitelná večerní jídla, která nejsou těžká pro žaludek. Mělo by být samozřejmostí, že kaše konzumovaná před spaním by neměla obsahovat žádný přidaný cukr.

Po 4.– 6. ukončeném měsíci by podle Výzkumného ústavu pro dětskou výživu měla být mléčná strava krok za krokem doplňována o příkrmy a pokrmy s kaší. Mnozí rodiče stále kladou stejnou otázku: Která kaše je ta správná pro dobrý noční spánek?

Co je snadno stravitelné, co dobře a na dlouho zasytí tak, aby vaše miminko v noci dobře spalo?

Mléčná kaše k večeři je prověřená tradiční volba. Mléko, které obsahuje, dodává zejména výživnou a snadno stravitelnou bílkovinu. Jemné obilné vločky poskytují energii. Výživné vločky zajistí, že tělo bude mít energii k dispozici po delší dobu. Tímto způsobem bude vaše miminko obvykle spát nerušeně a nebudou ho budit svíravé pocity hladu. 

Je to nejlepší způsob, jak zakončit den a připravit miminko na klidnou noc.

Věnujte pozornost signálům  od miminka. U večeře by nemělo být tak unavené, že při jídle téměř usne. Aby vydrželo spát celou noc, potřebuje miminko pro pocit nasycení dostatek času a také dostatek jídla. Nechte den skončit klidně a naplánujte si nějaký čas pro mazlení tak, aby Váš miláček mohl v klidu usnout. 

Jaké kaše na dobrou noc společnost HiPP nabízí?

Zcela podle přání maminek HiPP nyní vyvinul nové večerní příkrmy ve skleničkách bez přidaného cukru vytvořené z mléka vhodného pro kojence a z čistých obilnin.

Mléko dodá Vašemu miminku správné množství vysoce kvalitní bílkoviny a křehké vydatné vločky zaručují dlouho trvající zasycení. Pro sladké sny není potřeba žádný přidaný cukr. Proto se HiPP rozhodl cukr nepoužívat. Používáme pouze ingredience, které by maminky samy použily při domácí přípravě kaše – plus vybrané vitamíny a vápník, jak to předepisují přísná pravidla pro kojenecké mléčné kaše.

Příkrmy na dobrou noc

Tip: Kaše na dobrou noc HiPP bez přidaného cukru můžete podle libosti promíchat s několika lžičkami ovocných příkrmů HiPP, protože také neobsahují žádný přidaný cukr.