HiPP Tipy pro nákupy v EU

Dovolená, nová práce nebo víkendový nákup v sousedních zemích EU – rodiče s kojenci a malými dětmi cestují běžně po celé Evropě. Pro lepší orientaci v mezinárodní nabídce produktů HiPP, jsme pro vás sestavili nákupního průvodce HiPP. Najdete zde důležité informace o HiPP produktech v jednotlivých zemích EU. Na HiPP se můžete spolehnout: produkty HiPP splňují naše přísné interní požadavky na kvalitu a bezpečnost vždy a všude. Slibujeme!

Čemu věnovat pozornost při nákupech produktů HiPP v jiné zemi EU?

Na obalech produktů HiPP lze přehledně nalézt následující informace:
1. Název produktu
2. Označení věkového určení
3. Obrázek/ilustraci použitých surovin u sortimentu příkrmů.
4. Informace o speciálních vlastnostech/charakteristikách produktu

Pokud jsou všechny tyto čtyři body stejné jako ty, které znáte z produktu, na který jste doma zvyklí, pak je složení produktu HiPP stejné.

5. Pokud se některý z těchto čtyř bodů liší, podívejte se na seznam surovin ve složení. Ujistěte se, že je produkt vhodný pro vaše dítě.

6. Máte-li jakékoliv dotazy k našim produktům, kontaktujte zastoupení HiPP v dané zemi. Kontaktní údaje naleznete na obalu produktu.

Sklo, kelímek nebo kapsička (pouch) – proč nejsou receptury srovnatelné?

Různé druhy obalů, jako je sklo, kelímek nebo kapsička (pouch), musí splňovat odlišné technické požadavky na výrobu a plnění, které mohou vyžadovat úpravu receptury.

Pokud je oblíbený produkt Vašeho dítěte dostupný v některé zemi EU v jiné formě balení, věnujte prosím pozornost použitým surovinám ve „složení“.

Máte-li jakékoliv dotazy k našim produktům, kontaktujte  HiPP zastoupení v dané zemi. Kontaktní údaje naleznete na obalu produktu.

V uvedeném složení výrobku jsou malé rozdíly, i když výrobek vypadá stejně - proč tomu tak je?

Právní předpisy EU na obecné úrovni upravují, jak by mělo být složení výrobku uvedeno na obalu.

Jednotlivé země EU si však tyto předpisy vykládají různým způsobem. Při nabízení výrobku se stejnou recepturou v různých zemích se proto řídíme řídit místními výklady zákonů.

Jaké rozdíly mohou být v seznamu ingrediencí?

Různá množství použitých surovin (procenta surovin)

Podle EU legislativy musí být podíl určitých složek uveden procentuelně. To platí pro složky, které jsou zvýrazněny buď v názvu výrobku, nebo v zobrazení na etiketě.

V některých zemích je ale tento zákon řešen odlišně. Někde musí být například uvedeno množství všech složek vyobrazených na etiketě, zatímco v jiných zemích musí být tímto způsobem uvedeny pouze některé složky, které jsou podle názoru místních autorit důležité.

Tyto rozdíly v uvádění složek nemají na kvalitu výrobku žádný vliv, protože receptura je totožná.

Různé názvy nebo použitá terminologie surovin

Další rozdíly v surovinách uváděných na etiketě jsou způsobeny národními právními předpisy upravujícími názvy některých vitamínů a minerálních látek. Některé země vyžadují velmi technické označení, jiné se raději orientují na obecné použití. Například termín „vitamín C“, který každý zná, se v některých zemích specifikuje více technicky jako „kyselina (l-)askorbová“. Ne každý spotřebitel zná kyselinu (l-)askorbovou jako vitamín C.

Suroviny v seznamu „složení“

Některé země požadují, aby použité suroviny byly uvedeny po skupinách a v závorkách, např. vitamíny (vitamín A, niacin, vitamín E...) nebo zelenina 38 % (mrkev, brambory…). Jiné země naopak preferují deklaraci bez skupin, kdy suroviny jsou uvedeny v sestupném pořadí dle % obsahu, např. vitamín A,..., niacin, ...,.

HiPP obaly jsou vždy aktuální

Výrobky HiPP jsou pravidelně kontrolovány a v případě potřeby revidovány.

Důvody, proč dochází ke změnám:

  • nové poznatky ve výživě,
  • ové zákonné požadavky,
  • měnící se preference spotřebitelů.

Při uvádění nově upravených výrobků na trh mohou být dočasně v prodeji nové i původní verze těchto produktů. V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na zástupce společnosti HiPP v příslušné zemi. Kontaktní údaje najdete na příslušné etiketě.

Co je dobré vědět při nákupu HiPP příkrmů v EU?

Sortiment výrobků v ostatních zemích EU, kde je HiPP k dispozici, je v podstatě stejný, jak znáte z domova. Samozřejmě bereme v úvahu národní výživová doporučení nebo stravovací zvyklosti, což znamená, že můžete najít drobné rozdíly.

Různá věková doporučení pro stejný produkt

Doporučený věk krmení se u produktu, který obvykle kupujete doma, může v jiné zemi EU lišit. Podívejte se proto na seznam surovin a zjistěte, zda výrobek složením odpovídá tomu, který znáte z domova.

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na zástupce společnosti HiPP v příslušné zemi. Kontaktní údaje najdete na příslušné etiketě.

Stejný produkt v různých velikostech balení

HiPP nabízí produkty v různých velikostech balení dle zvyklosti použití v jednotlivých zemích. Zatímco v některých zemích se tradičně podává dezert po obědě, v jiných je zvykem vydatnější oběd, ale bez dezertu.Nabídka různých velikostí sklenic nám tak umožňuje vyhovět různým stravovacím zvyklostem.

Cenný rostlinný olej v produktech HiPP

Abychom zajistili, že všechna miminka a batolata mají dostatečný příjem nenasycených mastných kyselin, přidáváme do pokrmů takové množství BIO rostlinného oleje, které je doporučeno našemi odborníky na výživu.Čistě matematicky, různé objemové velikosti produktů mohou mít za následek různá procenta BIO rostlinného oleje ve složení. Kvalita produktů však zůstává stejná.

Co je dobré vědět před nákupem mléčných kojeneckých výživ HiPP?

V jednotlivých zemích Evropy jsou doporučení pro krmení a stravovací návyky náhradní mléčnou výživou často velmi odlišné. Pokud kupujete výživu mimo svou domovskou zemi, doporučujeme pečlivě sledovat informace na obalu, protože návod na přípravu a krmení se může v jednotlivých zemích lišit.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se našich výrobků, obraťte se na zástupce společnosti HiPP v příslušné zemi. Kontaktní údaje najdete na příslušné etiketě.

V zásadě platí pro všechny produkty HiPP následující:

Všechny mléčné kojenecké výživy HiPP jsou přizpůsobeny speciálním nutričním potřebám kojenců a malých dětí. Vaše dítě tak dostane přesně to, co ke svému vývoji potřebuje. Již více než 50 let vkládáme veškerou naši péči a zkušenosti do výroby té nejlepší mléčné kojenecké výživy – v souladu s vysokými standardy kvality HiPP po celém světě. Všechny potraviny HiPP jsou proto stejně bezpečné v každé zemi a pro každé miminko a plně splňují všechny požadavky na výživu zdravých kojenců a malých dětí.

Pre, 1, 2, 3, 4, batolecí mléko nebo junior mléko - o co jde?

Mléčné výživy jsou specificky označeny pro danou zemi stupněmi Pre, 1, 2, 3, 4, batolecí mléko nebo junior. Toto označení je uvedeno na přední straně obalu u všech mlék HiPP.

Vezměte prosím na vědomí, že tyto stupně mohou být spojeny s jiným věkem krmení, než na jaký jste zvyklí ze své domovské země.

Stupně 1 a Pre jsou považovány za počáteční výživu, kterou lze podávat již od narození.

U výživy ve stupních 2, 3, 4, batolecí mléko nebo junior uvádíme informaci o doporučeném věku krmení na přední straně obalu.

Škrob v mléčných kojeneckých výživách

V německy mluvících zemích se tradičně přidává do mléčných výživ škrob. V zemích jako je Německo nebo Rakousko je škrob obsažen ve výrobcích s číslem „1“ nebo v pokračovací kojenecké výživě od ukončeného 6.měsíce. Škrob (starch/Stärke) je vždy zřetelně uveden ve složení. Obsah škrobu je vidět i v tabulce výživových hodnot.

Přípravky bez škrobu lze snadno odlišit od těch, které škrob obsahují, protože na obalu obsahují označení „obsahuje pouze BIO laktózu“ nebo „obsahuje z cukrů pouze BIO laktózu“.

Doporučení pro přípravu mléčné porce má vliv na složení HiPP COMBIOTIK®

HiPP COMBIOTIK® obsahuje pečlivě vybrané ingredience a jedinečnou kombinaci hodnotných složek inspirovaných mateřským mlékem. Speciální složkou jsou např. mléčné kultury L.fermentum, které se přirozeně vyskytují vmateřském mléce. Některé země EU vyžadují pro přípravu mléka teplotu vody alespoň 70°C. V těchto zemích HiPP nepoužívá v receptuře mléčné kultury, protože pokud je teplota přípravy příliš vysoká, dochází k jejich zničení.

Mléka HiPP, která obsahují mléčné kultury L.fermentum jsou označeny odpovídající poznámkou na přední straně obalu (např. PROBIOTIK) a tyto kultury najdete samozřejmě uvedené i v seznamu surovin.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se našich výrobků, obraťte se na zástupce společnosti HiPP v příslušné zemi. Kontaktní údaje najdete na příslušné etiketě.