Opravdu již miminka potřebují maso?

Maso je pro kojence zdrojem živin, který se těžko nahrazuje...

...ALE: Někteří rodiče mají pochybnosti, co se týče kvality masa, zejména po sérii různých zpráv ohledně kavlity masa. I pro toto dilema má společnost HiPP řešení.

Nutriční odborníci jednohlasně doporučují: Kojenci potřebují maso asi od ukončeného 6. měsíce. Je to doba, kdy se vyčerpají zásoby železa, které si nastřádali v děloze matky. Příjem tohoto důležitého minerálu musí nyní přijít ze stravy.

Ale proč potřebujeme právě železo z masa?

Tato látka se přece vyskytuje také v zelenině a obilninách. Odborníci opět poskytují velice jasné vysvětlení, které je relevantní pro výživu kojence: Maso dodává železo snadno zpracovatelné malým dětským organismem.

Asi jste si již položili další otázku. Proč je železo tak důležité pro zdravý růst? Je možné se bez něj obejít? U kojence bude mít jakýkoli nedostatek tohoto stopového prvku dopad na jeho zdraví. Železo je součástí červených krvinek, které zajišťují transport kyslíku v organismu.

Důležité: Každá buňka potřebuje „vzduch“, a v tomto případě ještě více vzduchu, protože celý organismus je v procesu rychlého růstu. Nedostatek železa způsobuje bledost a slabost. Jednoduše řečeno, chyběla by hnací síla pro zdravý vývoj. Nejvíce kyslíku potřebují buňky v mozku. Pokud chybí železo, v malé hlavičce miminka se toho bude dít méně.