Co pomáhá na zácpu v těhotenství??

Téměř každá těhotná žena má problémy se zažíváním, běžné obtíže zahrnují tvrdou stolici a zácpu. Dochází k tomu z několika důvodů. Jednak je to porucha hormonální, protože hormony blokují střevní svaly, což vede k jejich pomalejšímu pohybu. Na druhé straně se děloha rozšiřuje a posouvá střevo ke straně.

Navíc mnohé těhotné ženy prostě nepijí dostatek tekutin. Místo doporučovaných 1,5 až 2 litrů pije mnoho budoucích maminek sotva půl litru, pokud vůbec. Láhev s minerální vodou byste měla mít neustále po ruce, také ovocné a bylinkové čaje stimulují zažívání.

I strava může přispět k regulaci zažívání. Přírodní regulace střeva je vítána, kouzelné slůvko zní: vláknina. Najdete ji v celozrnných produktech, müsli, čerstvém ovoci a zelenině. V kombinaci s tekutinou vláknina nabobtná a změkčuje obsah střev. Dále můžete střevo stimulovat pomocí bakterií mléčného kvašení, které jsou obsaženy v mléčných a jogurtových produktech. Také lehký vytrvalostní sport podporuje činnost střev a přispívá tak k lepšímu zažívání. Pokud by tato opatření nepomohla, je nutné vyhledat lékaře!