0 % plastů na pokožce Vašeho miminka!

Pokožka novorozence je 5x tenčí než u dospělých. Vyžaduje tak extrémně jemnou péči a ochranu. Tenká pokožka novorozence znamená, že látky, které nane­seme na dětskou kůži, se vstřebávají téměř okamžitě a téměř beze zbytku, a přecházejí do značné míry tak do krevního oběhu dítěte.  

Právě z tohoto důvodu je třeba velké opatrnosti při výběru, aby se v kosmetických přípravcích neobjevovaly stopy toxických, konzervačních, syntetických, barvicích a parfémových komponentů a také MIKROPLASTŮ!

Mikroplasty

Pojem mikroplasty se stále častěji objevuje v souvislosti s ochranou přírody, kdy mikroplasty, mimojiné, zahlcují oceány.  Pojďme si říct, co to mikroplasty vlastně jsou a kde všude na ně můžeme v běžném životě narazit.

Mikroplasty jsou vlastně velmi malé částečky plastu nepravidelného tvaru (směs vláken, kuliček či úlomků) o velikosti 100 nanometrů až 5 milimetrů. Dělíme je na primární, které už jako mikroplasty vznikly, a na sekundární mikroplasty, které vznikly odlomením či jiným opotřebením plastu většího.

Primární mikroplasty můžeme najít nejčastěji v kosmetice, kam je výrobci přidávají za účelem vylepšení jejich vlastností. Šamponu a kondicionéru zajistí lepší rozčesávatelnost vlasů, mikroplasty také pomáhají rychleji vstřebávat krémy a pleťové vody a zlepšují odolnost přípravků na ochranu před sluncem. Mikroplasty dokonce poskytují krémovější vzhled mýdla.

V souvislosti s mikroplasty se veřejná diskuze točí i okolo tekutých polymerů, které bývají používány jako synonyma mikroplastů. Není tomu ale tak. Zatímco mikroplasty jsou vždy pevného skupenství, byť miniaturní velikosti, tekuté polymery se naproti tomu v kosmetice nikdy nenacházejí v pevné formě, ale vždy v roztoku nebo emulzi.

HiPP a mikroplasty

Ochrana zdraví a životního prostředí je naší nejvyšší prioritou! Naše HiPP výrobky neobsahují zbytečnou chemii a jsou navíc zcela bez mikroplastů!
Kosmetické výrobky HiPP jsou opatřené tímto označením, které deklaruje, že neobsahují žádné mikroplasty. Ani v pevné ani tekuté formě!

HiPP vlhčené ubrousky NATURAL

A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu! HiPP vám představuje novou řadu vlhčených ubrousků Natural.
Zvolili jsme výjimečně jemná přírodní vlákna, která mají vysokou absorpční schopnost pro mimořádně šetrné čištění dětské pokožky. Ať už v oblasti plenek, či třeba obličeje. Ubrousky jsou z čistě přírodních materiálů – přírodní vlákna, ani jemné pleťové mléko, kterým jsou ubrousky napuštěny, neobsahují mikroplasty.
I otázka odpadů je v ekologii velmi palčivá a nás, jako zodpovědného výrobce, toto téma velmi zajímá. Naše ubrousky jsou proto vyvinuty tak, že jsou biologicky zcela rozložitelné!

Proč si vybrat ubrousky HiPP Natural?

  • S našimi ubrousky Natural se nedotkne jemné dětské pokožky žádná zbytečná chemie!
  • Díky nulové toleranci mikroplastů neuškodíte ani pokožce svého miminka, ani naší krásné planetě.
  • Díky biologické odbouratelnosti neprodukujete zbytečný odpad!
  • Ubrousky jsou tak jemné a šetrné, že je můžete použít na otření miminka jak na obličeji, tak v citlivé oblasti plenek.
  • Ubrousky jsou vprostřed perforované a vy si snadno určíte, zda potřebujete standardně velký ubrousek, či tentokrát stačí jeho polovina. 

Maminky testovaly, ubrousky obstály!

Pojďme se společně ještě podívat na výsledky testování ubrousků HiPP Natural. Maminky z řad členek Baby Club v Německu měly možnost vyzkoušet ubrousky v praxi.
Výsledky? Perfektní!

-          88 % maminek, které testovaly „99 % vody“ a 90 % „BIO mandle“ bylo spokojeno nebo dokonce velmi spokojeno s kvalitou.
-          90 % maminek, které testovaly „99 % vody“ a 90 % „BIO mandle“ bylo spokojeno nebo dokonce velmi spokojeno s čisticím výkonem.
-      95 % maminek, které testovaly „99 % vody“ a 94 % „BIO mandle“ hodnotí snášenlivost s pokožkou jako dobrou nebo velmi dobrou.
-          80 % maminek, které testovaly „99 % vody“ a 91 % „BIO mandle“ by v budoucnu „pravděpodobně“ nebo „určitě“ použily vlhčené ubrousky.

 

Děkujeme, že společně s námi pečujete nejenom o vaše nejmenší, ale i o naši přírodu a budoucnost našich dětí!