Kosmetika Hipp je BEZ zbytečné chemie

Kůže je největší orgán lidského těla. A když je řeč o kůži dětské, její plocha je u zralého novorozence oproti jeho váze až 3x větší než u dospělého člověka. Pokožka každý den přichází do styku s vnějším prostředím, čímž se stává jakýmsi vnějším ochran­ným štítem proti nežádoucím vnějším vlivům.

Do těla se kůží vstřebávají látky rozpustné v tucích, od těch prospěšných až po vyloženě škodlivé (např. různé toxické konzervační látky, syntetická barviva a parfémy či patogenní mikroorganismy).

Některé škodliviny mohou funkčnost kůže jako bariéry výrazně ohrozit. Proto je tak důležité věnovat zvýšenou pozornost výběru kvalitní kosmetiky, a to zejména u miminek. Jejich pokožka je totiž až 5x tenčí než u dospělých, a tak se skrze ni složky v kosmetice obsažené vstřebávají do krevního oběhu téměř okamžitě a téměř beze zbytku.

Čtěte etikety

Všechny přípravky dětské kosmetiky na našem trhu musí splňovat přísné normy a měly by tak být pro miminka bezpečné. Přesto se však v některých přípravcích vyskytují i látky, na které citlivější dětský organismus může reagovat podrážděním či alergickou reakcí. Co říkáte, mazali byste svoje miminko třeba přípravky na bázi ropy? Myslíte, že se to u dětské kosmetiky nemůže stát? Pak si prostudujte složení některých oblíbených přípravků! Samozřejmě, že slovo „ropa“ zde nenajdete. Ale pokud najdete v seznamu ingrediencí třeba vazelínu či minerální (nebo také parafínový) olej, pak vězte, že jde o látky získávané právě z ropy! A tím výčet problematických ingrediencí zdaleka nekončí!

Podívejte se pro zajímavost na srovnání nejrozšířenějších značek dětské kosmetiky a obsah potenciálních škodlivin v nich obsažených:

Kosmetika HiPP neobsahuje...

Kosmetika HiPP neobsahuje nic, co by mohlo jemné dětské pokožce uškodit a snížit tak její ochrannou funkci. Přípravky jsou k jemné dětské pokožce extra šetrné a obejdou se BEZ zbytečné chemie.

Vyhněte se potenciálním alergenům jako jsou zejména:

  • parabeny
  • parafínové oleje na bázi ropy
  • alkohol, který dětskou pokožku vysušuje. 

 

Neriskujte! Osvědčí-li se vám Vám konkrétní  značka dětské kosmetiky, a vy vidíte, že ji miminko dobře snáší, neměňte ji! Vytvoření funkce ochranné bariéry u kůže kojenců trvá minimálně do konce prvního roku miminka. Po celou tu dobu je pokožka vašeho děťátka velmi zranitelná.

Přípravky HiPP Babysanft naopak obsahují vzácný BIO mandlový olej. Přečtěte si o něm více ZDE.