Plán výživy, správná výživa dítěte

Plán výživy HiPP byl sestaven na základě poznatků v oblasti nutriční vědy, pediatrů a našich dlouhodobých zkušeností. Proto doporučujeme, abyste při používání našich výrobků postupovali podle tohoto plánu.

Údaje uvedené v plánu výživy jsou pouze orientační. Výkyvy chuti k jídlu jsou u dětí naprosto normální. Nenuťte dítě, aby snědlo více, než samo chce.

Správné stravování dítěte

Důležité upozornění: Kojení pro Vaše dítě to nejlepší. Pokud nekojíte, doporučujeme používat věku odpovídající mléčnou výživu HiPP nebo HA výživu.

* Začněte s příkrmy dle vývoje Vašeho dítěte. Nejdříve od ukončeného 4. měsíce nebo nejpozději od ukončeného 6. měsíce.

 

 

 

e-book ke stažení

Stáhněte si metodický e-book „Zavádíme příkrmy“ připravený ve spolupráci s MUDr.Karolovou, dětskou pediatričkou.

 Naleznete v něm řadu užitečných rad a tipů, jak postupovat při zavádění příkrmů.

Pro stažení klikněte na ZDE.

 

V případě rizika výskytu alergií

  • Bližší informace o výživě dětí ohrožených alergií naleznete zde
  • Mateřské mléko nebo hypoalergenní počáteční mléčná kojenecká výživa, např. HiPP Pre HA Combiotik® nebo HiPP HA 1 Combiotik®.
  • Dle posledních vědeckých doporučení platí - v období uvádění příkrmů - pro děti s vyšším rizikem alergie stejné doporučení jako pro děti bez rizika vzniku alergie. V období uvádění příkrmů již není nutné se vyhýbat některým skupinám potravin. Začněte s příkrmy dle vývoje Vašeho dítěte. Začněte nejdříve od ukončeného 4. měsíce nebo nejpozději od ukončeného 6. měsíce – pozdější zavádění příkrmů nezaručí nižší riziko vzniku alergie.
  • Důležité je, abyste příkrmy zaváděli do dětského jídelníčku postupně, „krok za krokem“. Vaše dítě tak bude mít dostatek času na to, aby si zvyklo na nové potraviny, a Vy budete vždy vědět, jaké potraviny dobře snáší. Výrobky vhodné pro postupné zavádění nových složek potravy poznáte podle tohoto symbolu vpravo.
  • Pokud dítě dostává příkrmy a jedno mléčné jídlo bylo plně nahrazeno kaší, můžete od ukončeného 6. měsíce přejít z HA1 Combiotik® na pokračovací mléčnou kojeneckou výživu HA2 Combiotik®. (Způsob výživy a zavádění příkrmů do dětského jídelníčku však vždy konzultujte s dětským lékařem.)

Skupiny výrobků HiPP naleznete v regálech s dětskou výživou pod tímto barevným značením:

Barevné značení výrobků HiPP