Opruzeniny u kojenců a jak jim předcházet

Opruzeniny nejvíce trápí kojence, ale miminka s citlivější pokožkou a alergiemi si je s sebou často nesou až do batolecího věku. Osvojte si přebalovací rutinu, která vám pomůže jim předejít, a seznamte se s účinnými pomocníky pro citlivou pokožku z řady HiPP Babysanft.   

Jak předcházet opruzeninám

Děťátko často přebalujte. Nenechte ho dlouho v mokré plence a dbejte na hygienu. Jemné omývání zadečku a intimních partií pod tekoucí vodou bude vašemu děťátku příjemné. Efektivně se zbavíte zbytků stolice, zamezíte vzniku opruzenin a šetrně ošetříte i citlivou pokožku, na které už opruzeniny jsou.

Vlhčené ubrousky pro miminka

Když okolnosti nedovolí řádné opláchnutí zadečku, mějte po ruce vlhčené ubrousky. Jsou skladné, všestranné a s nečistotami si poradí. Čisticí vlhčené ubrousky HiPP Soft & Pur s 99,9 % vody a 0 % parfému mají jemná 100 % přírodní vlákna, která nedráždí dětskou pokožku. Zadečku tak poskytují to nejjemnější očištění citlivé pokožky. Také neobsahují žádné PEG emulgátory, parafínové a éterické oleje, barviva a další dráždivé látky. Navíc nejsou běleny chlorem, proto jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku a pokožku se sklonem k alergiím.       

Ochranný krém na zadeček pro každodenní péči

Oplachovat opruzené partie je potřeba, ale nezapomínejte po opláchnutí pokožku také namazat. Pokožka kojence je velmi jemná, snadno se vysuší a podráždí. Tomu můžete předejít už při koupání miminka tím, že vyberete šetrnou kosmetiku určenou speciálně pro kojence. Třeba jemný Sprchový gel HiPP Babysanft, který byl vyvinut, aby pokožku nevysušoval a snižoval riziko výskytu alergií.  

Po koupání hraje klíčovou úlohu především krém. HiPP ochranný krém pro každodenní péči o zadeček obsahuje prospěšné látky jako přírodní lanolin, zinek a panthenol, které podrážděnou pokožku zklidňují, regenerují a zároveň chrání před dalším vysoušením. Je v něm čistý přírodní BIO mandlový a lněný olej, oba slouží k vyživení a zvláčnění pokožky. Navíc neobsahuje parfémy, éterické oleje, ani silikonové oleje - zkrátka žádné látky, které by mohly pokožku podráždit. Díky svému složení je extra šetrný k citlivé pokožce a proto je vhodný již od narození.

Léčba opruzenin u kojenců

K léčbě opruzenin slouží tzv. hojící krémy, které jsou určené přímo pro opruzenou pokožku. Tyto krémy obvykle obsahují zvýšené množství zinku a napomáhají rychlejšímu zotavení poškozené pokožky. Kromě důsledné hygieny zabírá i čerstvý vzduch. Když to jde, tak svého drobečka jednoduše nechte lebedit si s holým zadečkem. V případě, že opruzeniny dlouho nemizí, naopak se rozšiřují nebo mokvají, a vy už máte pocit, že jste zkusila všechno, navštivte pediatra.