Opruzeniny u kojenců a jak jim předcházet

Jak předcházet opruzeninám u kojenců?

Opruzeniny nejvíce trápí kojence, ale miminka s citlivější pokožkou a alergiemi si je s sebou často nesou až do batolecího věku. Osvojte si přebalovací rutinu, která vám pomůže jim předejít, a seznamte se s účinnými pomocníky proti opruzeninám z řady HiPP Babysanft.   

Teplo, vlhko a zbytečky stolice v plence, to je pro opruzeniny přímo živná půda. Není proto divu, že je najdete právě v partiích, které plenka kryje. V ohrožení jsou zadeček, bříško, třísla, ale i přirození. Výjimkou nejsou ani opruzeniny mezi faldíky pod bradičkou nebo v podpaží. Zkrátka na všech místech, která jsou hůř přístupná.


Jak vypadá opruzenina

Opruzeniny se projevují hlavně zarudnutím pokožky. Buď vypadají jako jednotlivé drobné flíčky, nebo se mohou slít v jednu velkou plochu, která svědí a je citlivá na dotek. Místy se objeví i pupínky nebo drobné prasklinky, které mohou začít mokvat.

Jak předcházet opruzeninám

Děťátko často přebalujte. Nenechte ho dlouho v mokré plence a dbejte na hygienu. Jemné omývání zadečku a intimních partií pod tekoucí vodou bude vašemu děťátku příjemné. Efektivně se zbavíte zbytků stolice, zamezíte vzniku opruzenin a šetrně ošetříte i citlivou pokožku, na které už opruzeniny jsou.

Vlhčené ubrousky pro miminka

Když okolnosti nedovolí řádné opláchnutí zadečku, mějte po ruce vlhčené ubrousky. Jsou skladné, všestranné a s nečistotami si poradí. Čisticí vlhčené ubrousky HiPP s jemnými vlákny nedráždí dětskou pokožku a jsou napuštěny pleťovým mlékem s výtažkem z BIO mandlí, které ji naopak chrání a vyživuje. Také neobsahují žádné PEG emulgátory, parafínové a éterické oleje, barviva, parabeny a další dráždivé látky. Navíc nejsou běleny chlorem, proto jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku a pokožku se sklonem k alergiím.      

Krém na opruzeniny jako první pomoc

Oplachovat opruzené partie je potřeba, ale nezapomínejte po opláchnutí pokožku také namazat. Pokožka kojence je velmi jemná, snadno se vysuší a podráždí. Tomu můžete předejít už při koupání miminka tím, že vyberete šetrnou kosmetiku určenou speciálně pro kojence. Třeba jemný Sprchový gel HiPP Babysanft, který byl vyvinut, aby pokožku nevysušoval a snižoval riziko výskytu alergií.  

Po koupání hraje klíčovou úlohu především krém. Pečující krém proti opruzeninám HiPP Sensitive předchází vzniku opruzenin díky obsahu lanolinu a zinku, které zabraňují vzniku vlhkosti. Příměs panthenolu zklidňuje a regeneruje pokožku a BIO mandlový a lněný olej ji vyživují. Krém navíc neobsahuje alergenní látky, které by mohly pokožku dráždit. 

Léčba opruzenin u kojenců

Kromě důsledné hygieny zabírá i čerstvý vzduch. Když to jde, tak svého drobečka jednoduše nechte lebedit si s holým zadečkem. V případě, že opruzeniny dlouho nemizí, naopak se rozšiřují nebo mokvají, a vy už máte pocit, že jste zkusila všechno, navštivte pediatra. 

Registrace