Péče o pleť v těhotenství

V průběhu těhotenství se pleť každé ženy mění

Zatímco z důvodu lepšího prokrvení je pokožka na obličeji v těhotenství  krásnější a svěží, pokožka na prsou, břiše a stehnech bude potřebovat zvláštní pozornost. Ženské vazivo je od přírody strukturováno tak, aby se mohlo podle potřeby roztáhnout. Kromě toho existují speciální hormony, které pomáhají, aby tkáň byla v době těhotenství ještě elastičtější. Jen tak je možné zajistit, že se kůže snadno přizpůsobí zvýšeným prostorovým požadavkům rostoucího miminka.

V těhotenství dochází často k přepětí tkání (hlavně v oblasti břicha, prsou a boků), které způsobí nehezké strie. Tahem na břišní stěnu a hormonálními změnami může dojít k vysušení pokožky a hlavně ke konci těhotenství může pokožka v oblasti břicha silně táhnout a nepříjemně svědit. Intenzivní péče pomáhá zachovat potřebnou pružnost pokožky.

Péče o pleť

Vaše pokožka právě nyní potřebuje intenzivní péči a ochranu. Aby byl negativní vliv těhotenství na pokožku co nejmenší, doporučujeme:

  • používat kvalitní kosmetické přípravky, které zvyšují pružnost pokožky,
  • s intenzivnější péčí začít včas – nejlépe během prvního trimestru,
  • pokožku pravidelně masírovat s využitím těhotenského olejíčku,
  • o pokožku problémových partií pečovat nejen během těhotenství, ale i několik měsíců po porodu, aby se dostala zpět do formy.

Kosmetické přípravky HiPP jsou vynikající volbou. Neobsahují žádné nežádoucí látky a jsou mimořádně jemné.

Přípravky HiPP Mamasanft  obsahují BIO mandlový olej z certifikovaných BIO mandlí. Svým složením patří k nejcennějším olejům pro ošetření pleti. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny s příznivým účinkem na pleť, které pokožku optimálně vyživují a chrání.

BIO mandlový olej je citlivou a suchou pokožkou dobře tolerován, a je tedy dokonalou volbou pro dětskou pokožku. To, co je dobré pro Vaše miminko, bude vyživovat a chránit také Vaši pokožku.

 

Více o produktech se dozvíte zde