Mámy mámám

Naše mámy umí své odborné profesní znalosti nebo i praktické životní zkušenosti výstižně a vtipně napsat a nabídnout je jako inspiraci pro ostatní. Začtěte se. Jestli hledáte, jak v některých situacích postupovat, rady od maminek – nebo i tatínků – dokážou přijít vhod. Bez ohledu na to, jestli jde o stravu, první zoubky, bolavé bříško nebo první vzdor.

MUDr. Michaela Štětinová

Důkladná ústní hygiena se nesmí zanedbat. Užitečné rady a tipy o zubní péči pro ty nejmenší pro vás připravujeme ve spolupráci s MUDr. Michaelou Štětinovou, zubní lékařkou a maminkou dvou dětí. Píše úspěšný blog www.zdravezubydetem.cz a organizuje kurzy péče o zoubky dětí, kde odpovídá rodičům na všechna PROČ a JAK.

Prohlédnout si články MUDr. Štětinové

MUDr. Michala Kněžková

MUDr. Michala Kněžková je dětská lékařka a v současné době především maminka, která si od lékařiny odskočila ke svým třem dcerám. Píše úspěšný blog www.mklife.cz a pořádá kurzy první pomoci. Maminky na nich učí, jak se vypořádat s rizikovými situacemi, které je mohou v mateřství potkat.

Prohlédnout si články MUDr. Kněžkové

MUDr. Kateřina Karolová

Dětská výživa od A do Z. Teoretická praxe a živá realita tak, jak ji vidí máma lékařka. O své zkušenosti se s vámi podělí pediatrička a zároveň maminka tří dětí MUDr. Kateřina Karolová. Vede svůj blog www.karolova.blog.idnes.cz, vydala vlastní knížku Já, doktor(in) a v roce 2018 zvítězila v anketě Žena roku.

Prohlédnout si články MUDr. Karolové


Odborné články dalších spolupracujících lékařů

MUDr. Michňová: „Méně je často více – zejména při nákupu kosmetiky pro miminka."

Co všechno pokožka novorozence potřebuje a co naopak nepotřebuje? Odpovědi přinášíme ve spolupráci s dětskou lékařkou MUDr. Monikou Michňovou. Narození dcery a přímá zkušenost s mateřstvím přivedly mladou lékařku k myšlence stát ještě více po boku maminek, radit jim a přinášet tipy prostřednictvím svého instagramového profilu. Jaká je typická dětská pokožka?

Přečíst článek

MUDr. Laušová: „Pláč při novorozenecké kolice je skutečně naléhavý."

Intenzivní neutišitelný záchvat pláče přichází bez zjevné příčiny, navíc u zdravého dítěte. Odhaduje se, že až třetina novorozenců trpí bolestmi bříška. Toto stresující období trápí i samotné rodiče – cítí se bezmocní a zdá se, že selhávají hned na začátku rodičovství. Co stojí za to vědět o kolice?

Přečíst článek

MUDr. Laušová: „Není to jen o výměně plenek. Dívejte se na barvu stolice."

Před narozením dítěte rodiče příliš nepřemýšlejí o tom, jak často budou muset měnit plenky. Když náhle přijde den D a oni se stanou hrdými rodiči, postupně začnou zjišťovat, jak nesmírně důležité je vylučování. Co byste měla vědět o trávicím traktu novorozenců a kojenců?

Přečíst článek

Denisa Lipovská: „Cvičení po porodu – postupnými kroky zase fit"

Určitě jste již slyšeli, že k tomu, abyste mohli po porodu důsledně pečovat o své dítě, se musíte především cítit fit. Potřebujete znovu nabrat síly, pečovat především o své zdraví a pohodu, abyste mohla být maminkou na plný úvazek. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout a mít více energie, je začít po porodu cvičit.

Přečíst článek