Jakmile bezbranné miminko vyroste v mrštné batole, jeho odchyt za účelem hygieny a péče o pokožku se občas podobá hře na honěnou či dokonce na schovávanou. Dostat jej do vany rovná se malému vítězství, při pokusu o namazání tělíčka krémem někdy končí více krému na pohovce než na bříšku. Batolata si potřebují hrát a bavit se, a to i při tak zdánlivě obyčejném rituálu, jakým je pravidelné koupání či péče o pokožku. A maminka zase potřebuje mít jistotu, že je při tom každodenním cachtání a krémování o pokožku jejího děťátka dobře postaráno.

Jak dětem nezkazit zábavu a zároveň zůstat v klidu, že jejich pokožka je v bezpečí?

Aby si děti koupání i péči o pokožku oblíbily, můžete jim k tomu pořídit hračky do vody nebo mycí přípravky ve veselých barevných obalech. Vedle cákání vody po koupelně a vylévání vody z vany patří mezi oblíbené koupelnové hrátky výroba „lektvarů“ z koupelové pěny nebo mycího gelu - dítě si nalije do vany takové množství přípravku, aby byla voda krásně barevná a vana plná bublin!

To je samozřejmě veliká legrace, ale maminkám to může přidělat vrásky na čele. Jednak se výrazně zvýší spotřeba koupelových přípravků, což může nejednu maminku přimět k úvahám o koupi levnějších značek. Zároveň v ní však hlodá oprávněná obava z toho, nakolik je levný přípravek v takové koncentraci bezpečný pro citlivou pokožku jejího dítěte. A zkušenosti některých maminek to bohužel potvrzují – takový lektvar z pěny se Spidermanem nebo Locikou už způsobil nejednomu batolátku nepříjemné kožní problémy.     

HiPP představuje...

Značka HiPP představuje kosmetiku pro batolata HiPP ZOO, která je pro jemnou dětskou pokožku stejně bezpečná jako řada kosmetických přípravků  pro miminka, a to i v koncentraci kouzelných „lektvarů“. Obsahuje přírodní BIO mandlový olej a je BEZ zbytečné chemie, takže dětskou pokožku nevysušuje, nedráždí a jemně o ni pečuje.

Navíc jsou jednotlivé přípravky v hravých a zároveň vkusných obalech v podobě zvířátek, takže děti se na svou pravidelnou hygienu a péči přímo těší. Pokud hru „na lektvary“ vůbec nepodporujete, oceníte dětskou mycí pěnu s dávkovačem, který děti snadno „umáčknou“ a kachnička vydá ze zobáčku jen tolik pěny, kolik stačí na jemné umytí rukou, obličeje či celého těla. Podobně funguje třeba pěnové tělové mléko v designu kočičky.

Do řady HiPP ZOO patří následující přípravky:

HIPP Babysanft Pěna na mytí  kachnička

HIPP Babysanft Šampón na Vlasy & Tělo Lachtan

HIPP Babysanft Dětský krém SENSITIVE obličej & tělo Želva

HIPP Babysanft Dětská koupel Hroch