Jakmile bezbranné miminko vyroste v mrštné batole, jeho odchyt za účelem hygieny a péče o pokožku se občas podobá hře na honěnou či dokonce na schovávanou. Dostat jej do vany rovná se malému vítězství, při pokusu o namazání tělíčka krémem někdy končí více krému na pohovce než na bříšku. Batolata si potřebují hrát a bavit se, a to i při tak zdánlivě obyčejném rituálu, jakým je pravidelné koupání či péče o pokožku. A maminka zase potřebuje mít jistotu, že je při tom každodenním cachtání a krémování o pokožku jejího děťátka dobře postaráno.

Jak dětem nezkazit zábavu a zároveň zůstat v klidu, že jejich pokožka je v bezpečí?

Aby si děti koupání i péči o pokožku oblíbily, můžete jim k tomu pořídit hračky do vody nebo mycí přípravky ve veselých barevných obalech. Vedle cákání vody po koupelně a vylévání vody z vany patří mezi oblíbené koupelnové hrátky výroba „lektvarů“ z koupelové pěny nebo mycího gelu - dítě si nalije do vany takové množství přípravku, aby byla voda krásně barevná a vana plná bublin!

To je samozřejmě veliká legrace, ale maminkám to může přidělat vrásky na čele. Jednak se výrazně zvýší spotřeba koupelových přípravků, což může nejednu maminku přimět k úvahám o koupi levnějších značek. Zároveň v ní však hlodá oprávněná obava z toho, nakolik je levný přípravek v takové koncentraci bezpečný pro citlivou pokožku jejího dítěte. A zkušenosti některých maminek to bohužel potvrzují – takový lektvar z pěny se Spidermanem nebo Locikou už způsobil nejednomu batolátku nepříjemné kožní problémy.     

I větší děti potřebují šetrnou péči!

Značka HiPP představuje kosmetiku pro batolata HiPP ZOO, která je pro jemnou dětskou pokožku stejně bezpečná jako řada kosmetických přípravků  pro miminka, a to i v koncentraci kouzelných „lektvarů“. Obsahuje přírodní BIO mandlový olej a je BEZ zbytečné chemie, takže dětskou pokožku nevysušuje, nedráždí a jemně o ni pečuje.

Navíc jsou jednotlivé přípravky v hravých a zároveň vkusných obalech v podobě zvířátek, takže děti se na svou pravidelnou hygienu a péči přímo těší. Pokud hru „na lektvary“ vůbec nepodporujete, oceníte dětskou mycí pěnu s dávkovačem, který děti snadno „umáčknou“ a kachnička vydá ze zobáčku jen tolik pěny, kolik stačí na jemné umytí rukou, obličeje či celého těla. Podobně funguje třeba pěnové tělové mléko v designu kočičky.

Navíc kosmetika ZOO není šetrná jen k jemné dětské pokožce, ale i k přírodě, protože:

  • Neobsahuje žádné mikroplasty v pevné ani tekuté formě a má biologicky odbouratelné složení, takže jejím spláchnutím do odpadu neznečišťujete spodní vody.
  • vysoce recyklovatelné obaly (v průměru 96 %).
  • Samozřejmě není testovaná na zvířatech (to je v EU zakázáno).
  • Neobsahuje složky živočišného původu – je vegan.
  • Jako jediná dětská kosmetika na českém trhu je klimaticky pozitivní - to znamená, že HiPP kompenzuje podstatně více emisí oxidu uhličitého, než kolik se ho vypustí do atmosféry při pěstování surovin, výrobě i dopravě produktu. HiPP vrací přírodě víc, než si z ní bere.

Do řady HiPP ZOO patří následující přípravky:

HIPP Babysanft Pěna na mytí kachnička

HIPP Babysanft Šampón na Vlasy & Tělo lachtan

HIPP Babysanft Dětský krém SENSITIVE obličej & tělo želva

HIPP Babysanft Dětská koupel hroch 

TIP!

Víte, že používáním celé řady HiPP ZOO znásobíte výživný a hydratační účinek? Používejte kačenku na mytí rukou, hrošíka jako přísadu do koupele, lachtánka na mytí celého těla včetně vlásků a želvou namažte pokožku po koupání. Uvidíte, jak krásně hebká a hydratovaná pokožka vašeho děťátka bude.