Kdy začít s příkrmy a jaký příkrm je ten správný?

Během prvních šesti měsíců života Vašeho miminka jsou mateřské mléko nebo není-li kojení možné, výživa, kterou Vám doporučí pediatr. Co se týče zavádění příkrmů, dnešní vědecká zjištění dávají stejná doporučení  jako u dětí bez jakéhokoli zvýšeného rizika alergie.

Kdy začít s příkrmy? Řiďte se vývojem Vašeho dítěte a začněte používat doplňkové potraviny nejdříve od ukončeného 4. měsíce a nejpozději od ukončeného 6. měsíce. Pro další informace se poraďte se svým dětským lékařem. Zavedení příkrmů později neposkytne žádnou další ochranu před alergiemi.

Co se týče volby příkrmů, moderní věda již nedělá žádná omezení týkající se prevence alergie. Nicméně je rozumné – zejména u dětí s určitými riziky alergií – zavádět příkrmy postupně, složku za složkou, "krokem za krokem". S produkty s jednoduchým složením si můžete krok za krokem sestavit výživový plán pro Vaše miminko. Společnost HiPP vytvořila speciální produkty vyrobené s velmi malým počtem vybraných základních surovin. Používáme pouze ingredience, které samy o sobě způsobují alergie jen velmi zřídka.

Zdravé, snadno stravitelné a výživné

Začněte s produkty s jednoduchým složením jako je například „První mrkev“, „První dýně“ a rozšiřujte toto menu krok za krokem. Jak funguje koncept výživy HiPP „krok za krokem“? Tímto způsobem má Vaše miminko dostatek času seznámit se s novými složkami – s jednou po druhé – a vy dokážete přesně vystopovat, jaké složky způsobují problémy, a které naopak dítě přijímá bez potíží.