Rozhovor s Clausem Hippem

Z přesvědčení: Mléčná kojenecká výživa v BIO kvalitě

Pod názvem HiPP se člověku vybaví nejprve skleničky s dětskou výživou.

Odkdy je k dostání mléčná  kojenecká výživa HiPP?

Claus Hipp: Jen málo lidí ví, že mléčnou výživu vyrábíme již více než 40 let, přičemž více než 18 let jsme schopni nabízet mléčnou výživu v BIO kvalitě. A maminky  mohou samozřejmě při výrobě mléčné výživy očekávat stejnou péči, na jakou jsou zvyklé u skleniček s BIO dětskou výživou.

 

Proč používáte BIO mléko?

Claus Hipp: Mléko je nejdůležitější složkou mléčné kojenecké výživy, proto pro nás hraje tak důležitou roli, odkud původní mléko pochází, a jak byly krávy krmeny. Naše dojné krávy jsou chovány ve vhodných a jejich druhu odpovídajícím podmínkách a jejich potravu tvoří pouze tráva, seno a obiloviny z domovské farmy. Geneticky modifikované potraviny v potravním řetězci jsou na BIO farmách celkově vyloučeny.

BIO kvalita je dobrá nejen pro naše výrobky, ale přispívá také – protože se nepoužívají chemické postřiky – k ochraně životního prostředí. Právě toho životního prostředí, ve kterém vyrůstají naše děti.

Proč se společnost HiPP rozhodla pro BIO kvalitu také u mléčné výživy?

Claus Hipp: Zaměření na miminka je velká odpovědnost. Podle naší 50 leté ekologické tradice jsme se rozhodli používat také u mléčné výživy přísně kontrolované BIO mléko, i když je samozřejmě trochu dražší než běžné mléko. Jiné výrobce to může odradit, ale mohu vás ujistit, že se to vyplatí.