Sůl v příkrmech HiPP

Jako zodpovědný výrobce potravin pro kojence a malé děti vždy velmi pečlivě zvažujeme, co je pro děti to nejlepší – a to v i případě obsahu soli v příkrmech HiPP.

Kojenci a malé děti mají omezenou kapacitu ledvin, které se teprve vyvíjí, a znamená to, že nemohou snadno udržovat minerální a vodní hospodářství. V důsledku toho jejich příjem soli musí být přiměřený. Zdravé děti s postupem času zlepšují schopnost sodík vylučovat. Proto byly odborníky na dětskou výživu doporučeny vhodné hladiny soli pro děti v závislosti na věku, sůl je tedy v konkrétních množstvích povolena v dětské stravě.

Zejména v období uvádění příkrmů je důležité dát možnost dětem ochutnat přirozenou chuť jednotlivých složek pokrmů – proto všechny naše HiPP Zeleninové příkrmy od ukončeného 4. Měsíce jsou vyrobeny bez přídavku soli (sodík/sůl je v tomto případě obsažena jako přirozená součást surovin, ze kterých je příkrm složen) – příprava, která je pro nás důležitá již delší dobu. Při pokračování s uvedením nových složek stravy jsou naše příkrmy velmi šetrně zpracovány, a naše HiPP Menu od ukončeného 4. měsíce, HiPP Masové příkrmy od ukončeného 4. měsíce, a sortiment Menu od ukončeného 7. měsíce jsou také vyráběny bez přídavku soli. 

Obecně se má za to, že strava dětí se se zvyšujícím se věkem a u starších dětí, by měla být také bez obsahu soli a bez přídavku kuchyňských bylinek. V lidském těle hraje sůl ale nepostradatelnou roli v regulaci objemu tekutin a krevním tlaku. U starších dětí, jejichž strava se stává velmi rozmanitou, vyrábíme příkrmy se sníženým obsahem soli.

Pokud je sůl do našich výrobků přidávána  – používáme sůl s obsahem jódu. Proto naše výrobky také představují důležitý zdroj jódu ve stravě Vašeho dítěte – jód je esenciální pro správnou činnost štítné žlázy.

Výroba všech našich výrobků striktně podléhá, a to i co se týče množství přidané soli, požadavkům vyhlášky 54/2004 Sb., o potravinách určených pro zvláštní výživu a o způsobu jejich použití, a současným dalším Evropským nařízením, která regulují složení kojenecké a dětské výživy.