BIO ovoce HiPP: přirozeně zdravé!

Kvalitu BIO ovoce HiPP kontrolujeme od kvetení až po samotné zpracování. Ani výběr sadu či políček nenecháváme náhodě. Vybíráme místa, která disponují zdravou půdou. Podpora přirozeného biotopu je jednou z našich priorit, a tak často saháme k tzv. původním odrůdám ovoce. Pro dětské příkrmy vybíráme odrůdy s velmi nízkou kyselostí, aby byly příkrmy lehce stravitelné pro citlivá dětská bříška.

VIDEO: Pojďte se podívat se Stefanem Hippem do kostarické džungle na naše BIO banány:

Co vše děláme pro dosažení nejvyšší BIO kvality ovoce?

  • Zásadně nepoužíváme pesticidy a chemicky syntetizovaná hnojiva.

  • Denně odebíráme vzorky půdy a její kvalitu laboratorně kontrolujeme.

  • Hlídáme, aby naše sady a políčka nebyly blízko silnic a průmyslových oblastí.

  • Ovoce necháváme zrát tak dlouho, jak potřebuje, aby bylo sladké a šťavnaté.

  • Zpracováváme ho šetrně, aby si uchovalo důležité živiny a vitamíny.

  • Preferujeme výsadbu původních odrůd, jež dobře uchovávají své původní vlastnosti.

  • Ovoce pěstujeme v prostředí, kde se mu přirozeně daří, naše banány jsou např. z Kostariky. 

Pěstování BIO obilovin

Jaké obiloviny pro dětské příkrmy vlastně pěstujeme? Pšenici, rýži, proso, amarant, pohanku atd., vše v té nejvyšší BIO kvalitě. Naši zemědělští inženýři pomáhají našim spřáteleným farmářům s výběrem zdravé půdy a odolných semen. Hlídají také směr větru, aby se na políčka nedostaly žádné škodliviny.

Dále na našich polích dodržujeme střídání plodin, což je ta nejpřirozenější cesta, jak udržet půdu zdravou a výživnou. Nemusíme pak používat chemická hnojiva, pesticidy nebo syntetické postřiky. Plevele se zbavujeme také bez chemie – trháme ho ručně. Snažíme se vytvořit biotop tak, abychom přirozenou cestou zabránili působení a šíření škůdců. Pole například ohraničujeme nejrůznějšími bylinami, které škůdce odpuzují nebo naopak bylinami, které přilákají prospěšné organismy, které si se škůdci umí přirozeně poradit. Zrno sklízíme, až když je zralé. To vše děláme proto, abychom si nemuseli pomáhat žádnou chemií, pesticidy či syntetizovanými hnojivy. Zrno čeká ještě cesta do laboratoře, kde vyloučíme přítomnost škodlivin, aby naše děti dostaly kvalitu, která je víc než jen BIO.