Probiotika a prebiotika v mateřském mléku zlepšují zažívání a mají zásadní vliv na imunitu

Mateřské mléko obsahuje řadu cenných vitamínů, minerálů a živin, mezi jinými i probiotika a prebiotika, která tvoří důležitou součást střevní mikroflóry miminka. Proto je kojení tou nejlepší cestou výživy dítěte.

ZAJÍMAVOST

Věděli jste, že ve střevech se nachází až 80 % buněk imunitního systému?

Chcete-li se dozvídat pravidelně zajímavosti a praktické tipy ohledně mateřství a vývoje vašeho děťátka, přihlaste se k odběru Hipp novinek. Registrace zde.

Probiotika - obranná síla organismu

Jsou to přátelské živé bakterie, které se usazují ve střevních stěnách, kde brání organismus novorozence proti škodlivým bakteriím pronikajícím do vnitřního systému dítěte. Pro boj se škodlivými bakteriemi ale potřebují spoustu energie. Tu jim dodávají prebiotika.

Prebiotika - energie pro probiotika

Bez prebiotik, které dodávají probiotikům sílu bojovat proti škodlivým bakteriím, by probiotika nemohla dlouhodobě existovat. Proto je ve výživě dítěte důležitá přítomnost obou složek současně.

Jak probiotika a prebiotika fungují?

Společně tvoří sehranou dvojku, která v bříšku miminka vytváří vyváženou střevní mikroflóru. Co to znamená?
- Zlepšují zažívání,
- mají zásadní vliv na imunitu dítěte.

Pokud z jakýchkoliv důvodů kojení není možné, my v HiPPu doporučujeme zvolit takové pokračovací mléko, které obsahuje obě tyto složky – probiotika i prebiotika. Vhodně zvolené kojenecké mléko totiž může dítěti ulevit od prdíků a současně posílit jeho imunitu. Správnou funkci imunitního systému podporují vitamíny C a D.

 

Proto vybírejte pozorně. Čtěte etikety. Více o pokračovacím kojeneckém mléku zde.