Jemná masáž pro těhotné

Vaší pokožce prospívají pravidelné masáže a intenzivní péče

Masáž v těhotenství

Zejména v průběhu těhotenství mají masáže a intenzivní péče o pokožku příznivý účinek na její elasticitu: Aby Vaše břicho, boky a prsa přečkaly těhotenství bez viditelných následků, doporučujeme provádět od samého začátku pravidelnou masáž a výživu příslušných partií. Pravidelné masáže prokazatelně podporují prokrvení pokožky i její metabolismus a pomáhají uchovat elasticitu pokožky.

Masáž břicha

Masáž břicha v těhotenství

Naneste Masážní olej na strie HiPP Mama celoplošně na pokožku. Pokud ještě není břicho příliš velké, doporučujeme jemnou štípací masáž, která uvolní tkáň:

Uchopte opatrně část pokožky mezi palec a ukazováček a natáhněte ji opatrně směrem nahoru, popřípadě rolujte pokožku lehce mezi prsty. Krátce podržte, uvolněte a namažte. Postupujte kruhovými pohyby a postupně namasírujte celou oblast bříška.

Upozornění:

Upozornění pro masáž v těhotenství

Pokud vám hrozí předčasný porod, měla byste se dříve než začnete s intenzivní masáží poradit s Vaší porodní asistentkou nebo lékařem, protože masáž může také stimulovat nežádoucí kontrakce.

Pokud je Vaše břicho tvrdé a napjaté nebo pokud Vám masáž není příjemná, můžete olej pouze jemně rozetřít. Přitom veďte konečky prstů ze stran nebo zespoda v kruhovitých pohybech

Abyste optimálně předcházela striím, měla byste nejpozději od 3. měsíce těhotenství 2–3x denně masírovat zejména nejvíce namáhané části jako je břicho, boky a stehna.

Břicho můžete navíc masírovat suchou žínkou nebo měkkým kartáčkem.

Masáž prsou

Masáž prsou v těhotenství

V průběhu těhotenství se také musí výrazně napnout pokožka Vašich prsou. Pro efektivní péči naneste denně trochu Masážního oleje na strie HiPP Mama a rozetřete ho kruhovými pohyby spirálovitě od vnější strany ke středu prsou. Vynechte oblast bradavek.

Masáž boků

Masáž boků v těhotenství

Při své každodenní masáži byste neměla zapomínat ani na své boky, hýždě nebo stehna. Studená sprcha podporuje prokrvení pokožky. A po porodu podporují masáže návrat tkáně do původního stavu.

Tip: masáž perinea

Pro přípravu na porod doporučují porodní asistentky pravidelnou masáž perinea (hráze). Tyto masáže zlepšují prokrvení, a tím i elastičnost tkáně a dají se výborně provádět pomocí Masážního oleje na strie HiPP Mama. Pokud máte jakékoli další dotazy ohledně těhotenství a kojení, poraďte se se svou porodní asistentkou.