Ekologické zemědělství: Proč dětem kupovat BIO produkty

Čekáte miminko, nebo už se vám nějaké batolí u nohou? Jelikož má strava prokazatelný vliv na fyzický a psychický stav vás i dítěte, je načase začít jídlu věnovat opravdovou pozornost. V tomto článku se dozvíte, jakou roli ve stravování hrají BIO produkty a proč se vyplatí do nich investovat. 

Co je ekologické zemědělství?

Ekologické zemědělství je k přírodě šetrný a ohleduplný způsob hospodaření, který upřednostňuje kvalitu produkce před kvantitou. Díky tomu vznikají vysoce kvalitní a hodnotné BIO produkty, aniž by přitom docházelo ke špatnému zacházení se zvířaty, poškozování životního prostředí nebo plýtvání neobnovitelnými zdroji. Jak se ale BIO produkty HiPP liší od těch “obyčejných” a proč byste jim měla dávat přednost? 

BIO produkty: módní hit, nebo záruka kvality?

Pokud jste byla dříve zvyklá se jídlem odbývat, nejpozději v těhotenství byste si měla vybudovat zdravé stravovací návyky, které po porodupřenesete i na miminko. Organismus novorozenců, kojenců i batolat je totiž výjimečně citlivý. Potraviny určené dětem by proto neměly přijít do styku s umělými hnojivy, postřiky a dalšími chemikáliemi. Pokud výrobek tyto právní předpisy splňuje, může nést označení BIO.

Má to však háček: BIO totiž neznamená, že výrobek neobsahuje látky, které by vašemu děťátku mohly uškodit. Opravdu kvalitní BIO produkt nicméně poznáte podle toho, že se jeho výrobce dobrovolně řídí mnohem přísnějšími kritérii. Kojenecká výživa i dětské příkrmy HiPP proto prochází speciálními testy, které odhalí i ty nejmenší zbytky škodlivin a zabrání kontaminaci dětské výživy během výrobního procesu. 

Dětská výživa: špičkovou kvalitu zaručí testy

Chcete mít jistotu, že se k vám dostanou jen potraviny té nejvyšší možné kvality? Vsaďte na předního výrobce s dlouholetou tradicí. Společnosti HiPP se za 50 let v ekologickém zemědělství podařilo přesnost testů vypilovat tak, že by odhalily i jedno zrnko soli v 50 metrů dlouhém plaveckém bazénu. Do skleniček HiPP s BIO pečetí se tak dostanou pouze dokonale čisté, navíc ručně tříděné suroviny plné vitamínů a minerálů.

Přestože je HiPP největším zpracovatelem BIO surovin na světě, zachovává si rodinnou tradici: za kvalitu produktů s BIO pečetí dodnes osobně ručí potomek zakladatele Claus Hipp. Než se navíc objeví v regálu, všechny ovocné, zeleninové či masové skleničky HiPP projdou v laboratoři HiPP, přední evropské instituci svého druhu, zhruba 260 kontrolami. Můžete si tak být 100% jistá, že se k vašemu děťátku dostane jen to nejlepší. 

Pokud stále váháte, zda se výrobky s nálepkou BIO vyplatí, není nic lepšího, než si jejich výhody vyzkoušet na vlastní kůži. Ať už máte doma miminko či předškoláka, HiPP se snaží myslet na všechny. Plody ekologického zemědělství tak můžete okusit v podobě mléčné kojenecké výživy, ovocných, zeleninových i masových příkrmů, mléčných a obilných kaší, 100% džusů i lahodných svačinek. Mimoto v nabídce navíc najdete také extra jemné vlhčené ubrousky, šampony, mléka, krémy a další kosmetiku s mandlovým olejem v BIO kvalitě, kterou ocení děti i dospělí bez ohledu na věk.