Naše tipy na přebalování dětí

Než se naučí používat nočník, potřebuje dítě vyměnit plenky asi 4000 krát. Novorozenci čůrají až dvacetkrát denně.

Zde je několik tipů, jak zvládnout každodenní přebalování dětí.

Nutná výbava pro přebalování:

  • měkká žínka, teplá voda, papírový ručník s dětským olejem nebo vlhčené ubrousky
  • krém proti opruzeninám (pokud je to třeba)
  • čistá plenka
  • pro starší miminka hračka pro zabavení

Jak to funguje

Rozhýbejte zavěšenou hračku nebo podle věku dítěte mu dejte hračku na hraní.

Nejprve vyndejte starou plenku. Před přiložením nové plenky očistěte oblast genitálií žínkou, navlhčeným hadříkem nebo vlhčeným ubrouskem. Pokožku dokonale vysušte (pokud je to třeba osušte poklepáním). Očista je mimořádně důležitá zvláště po stolici. Pokud je to třeba, použijte krém proti opruzeninám. Přiložte novou plenku.

Na přebalovacím stole nikdy nenechávejte své miminko bez dozoru.

Genitálie miminka otírejte vždy zepředu dozadu, to je důležité zejména u děvčátek. U chlapečků si dejte pozor, aby Vás nepočůral - přikryjte penis látkou nebo plínkou.

 

Podrážděnost – jak se vyhnout podráždění pokožky

Pokud má vaše miminko často odřený zadeček, může to být plenkou, která zadržuje příliš velké množství vlhkosti nebo propouští k pokožce málo vzduchu. Neelastické plenky mohou také způsobovat tření v citlivé oblasti. Vlhkost z moči nebo ze stolice, která není správně absorbována, dráždí citlivou pokožku miminka. Bakterie stolice a částice v moči mohou také pokožku dráždit.

Co pomáhá chránit pokožku miminka?

  • Vyměňujte plenky často – suché plenky mohou dráždění snížit.
  • Používejte savé a elastické plenky.
  • Plenka by neměla být příliš těsná. Mezi plenkou a bříškem by mělo zůstat na prst místa.
  • Po vyčištění oblasti genitálií vždy dobře osušte, zejména záhyby, aby nic nemohlo dráždit. Jemně poklepem osušte.
  • Ponechte dítě co nejdéle bez plenek, aby se k pokožce dostal vzduch. Vaše miminko si to bude užívat.
  • Jako ochranné opatření lze použít v oblasti plenek krém tak, aby stolice nebo moč nemohly způsobit problémy. Pro dodatečnou ochranu před vlhkostí jsou ideální krémy s obsahem zinku.

Prevence je lepší a snazší než léčba podrážděné pokožky. Rodiče by proto měli znát základní pravidla „ABCDE“, aby dokázali předejít zánětu zadečku jejich miminka. Písmena ukrývají následující slova:

Air (vzduch): Děti bez plenek netrpí opruzeninami. Co možná nejčastěji je proto ponechte bez plenek.

Barriers (ochranné bariéry): Regenerace kožních ochranných vrstev. Krém se zinkem může pomoci ochránit zadeček před stolicí a močí.

Cleansing (očištění): Pravidelná výměna plenek, očištění a dokonalé osušení (jemným poklepem vysušit nebo použít vysoušeč vlasů).

Diapers (plenky): Zvolte plenky s vysokou savou schopností.

Education (informovanost): Informovanost rodičů, protože jejich znalosti rozhodují o tom, zda se dokáží podráždění pokožky vyhnout nebo ne.

Krém proti opruzeninám a čisticí vlhčené ubrousky

Čisticí vlhčené ubrousky jsou velice populární a mimořádně praktické, zvláště pokud jste mimo domov. Jsou také ideální pro čištění rukou a obličeje. Doporučují se ubrousky bez obsahu konzervačních látek a parfémů - ubrousky jsou určené pro citlivou oblast plenek. Tyto požadavky splňují naše Čisticí vlhčené ubrousky bez parfému HiPP Babysanft.

Pro ochranu pokožky před agresivními tělními tekutinami je ideální použití krému proti opruzeninám v oblasti plenek. Vítanou složkou je zinek, protože chrání proti podráždění a urychluje proces regenerace. Lze doporučit lipofilní krémy, protože lnou ke kůži a vytvářejí na ní vrstu, která odpozuje vodu.. Všechny tyto požadavky splňují naše krémy proti opruzeninám.