Začněte s příkrmy První lžičkou HiPP

Ideální čas na seznamování s příkrmy přijde u každého prcka v trochu jiném věku, ale obecně je nejvhodnější doba mezi 4. a 6. ukončeným měsícem. Jako první by se dítě mělo seznámit se zeleninou, protože sladká chuť ovoce by ho mu mohla zalíbit natolik, že by čistě zeleninové příkrmy odmítalo.

Jak na první příkrmy?

  • Když vidíte, že vaše děťátko už je na příkrmy zralé – obvykle dokáže samo udržet vzpřímenou hlavičku a projevuje zájem o nové potraviny a o lžičku – je čas začít pomaloučku s příkrmy.
  • Mějte trpělivost, pokud dítě první lžičky kaše vyplivuje.  Musí se naučit kaši polykat.
  • Zpočátku dávejte miminku několik lžiček zeleninového příkrmu před mléčnou stravou a poté množství den ode dne zvyšujte, aby si postupně zvyklo na novou formu přijímání potravy.
  • Nejlépe je začít s příkrmem v poledne, pak nahraďte mléčnou stravu podávanou večer a nakonec odpoledne. Ráno podávejte prckovi obvyklé mléčné jídlo.
  • Postupujte, „krok za krokem“ - nejen, že děťátko si na příkrmy pohodlně zvykne, ale vy navíc poznáte, jaké potraviny dobře snáší

Zeleninové příkrmy HiPP odpovídají nutričním potřebám 4 měsíčních kojenců.  Vybrané druhy BIO zeleniny, pečlivě pěstované podle zásad ekologického zemědělství, rozmixujeme do jemného krému. Mají pak výbornou chuť, ale hlavně obsahují jen to nejlepší – vedle přirozeně pěstované a ošetřované zeleniny je to i vysoce kvalitní BIO řepkový olej, který dodá dítěti přírodní omega-3 mastné kyseliny důležité pro vývoj mozku a nervových buněk.

Proč jsou příkrmy pro dítě důležité?

WHO doporučuje výlučně kojit do 6. měsíce, ale některým dětem v období od ukončeného 4. - 6. měsíce už samotné mateřské mléko či mléčná kojenecká výživa nestačí pokrýt denní potřeby živin a energie. Kromě toho se přechodem na pevnou stravu posiluje i ústní svalstvo, aby bylo připravené na kousání větších kousků a mluvení.

V nabídce HiPP najdete receptury speciálně vhodné pro první přikrmování pod označením První lžička. Ochutnejte BIO První mrkev, BIO První bílou mrkev, BIO První brokolici nebo BIO První dýni.

Víte, že mrkvičky obecně zpevňují stolici? Mrkev obsahuje např. příkrm První mrkev.

Kdy začít s lepkem?

S lepkem by se děti měly seznámit mezi 5. až 12. měsícem – pomalu plynule a v malých dávkách (1–2 čajové lžičky ovesných vloček pro začátek, nebo 1-2 piškoty).

Poznávejte společně nové chutě v těch nejzdravějších příkrmech na trhu – v BIO příkrmech HiPP.