Potřebuje moje miminko v noci jídlo?

Každé dítě má svůj individuální cyklus spaní a stravování. Zejména novorozeňata nemají po dobu prvních několika týdnů vůbec žádný pojem o dni nebo noci. Miminko jednoduše není zvyklé nedostat stravu po delší časové období. V matčině děloze byla potrava k dispozici stále, ve dne v noci. Buďte proto v prvních několika týdnech připravena na mnohá „povolání do služby“ i v noci.

Pokud své miminko krmíte počáteční kojeneckou výživou, můžete se v krmení střídat se svým partnerem. Samozřejmě můžete využít stejnou výhodu, pokud odstříkáte mateřské mléko večer a uchováte ho v ledničce (dobře uzavřené při teplotě +4 °C až +6 °C maximálně po dobu dvou dnů).

Ve věku tří měsíců zvládne již Vaše miminko mezi jídly delší časová období, a bude tedy spát v noci déle místo spánku ve dne. Od druhého půlroku již děti v noci potravu nepotřebují, protože v tomto věku se u zdravého dítěte zcela přesune stravovací cylus do denní doby.

Mléčná kaše před spaním

Mléčná kaše jako poslední jídlo před spaním bude miminku udržovat pocit sytosti déle než mateřské mléko nebo mléčná výživa. Mléčné kaše HiPP se dodávají jako instantní výrobky. Vše, co potřebujete, je smíchat je s vodou. Můžete také používat naše hotové pokrmy ve skleničkách Mléčné kaše, kaše  na dobrou noc HiPP. Touto stravou  můžete nejprve krmit z lahve a poté z šálku. Samozřejmě, že dítě ve věku, kdy je odstavováno, by mělo umět používat lžičku a dostávat dostatek potravy, kterou musí žvýkat.

Pocit sytosti během dne je důležitý

Pro pocit sytosti v noci je důležité nejenom vydatné večerní jídlo, ale i celkový dostatek jídla během dne. Pokud chcete, aby Vaše miminko spalo po celou noc, je důležité uspokojit jeho nutriční požadavky i během dne. Snažte se přenést energetický obsah nočního jídla do denní doby. K obědu nabízejte pokrm, který obsahuje zeleninu a maso. Jednoduché nahrazení mléčného jídla skleničkou zeleniny nebude stačit. V období, kdy miminko odstavujete, a kdy ještě nemůže sníst celou porci jídla, můžete pořád ještě dokrmovat mlékem, dokud není děťátko úplně syté. Zkušenosti ukazují, že množství mléka bude pomalu klesat, až nakonec bude mléčné jídlo úplně nahrazeno kaší.

Odstavení miminka od nočních jídel

Noční jídla se mohou proměnit v pouhý zvyk, kterého se vaše dítě není ochotné vzdát. Pokud se vaše miminko stále v noci budí, doporučujeme vyzkoušet čaj bez cukru nebo převařenou vodu – ale nenabízejte žádnou stravu. Noční jídla brání celonočnímu spánku a mohou také poškodit miminku první zoubky, protože není pravděpodobné, že si je potom vyčistí. Zrušení tohoto návyku bude samozřejmě trvat nějakou dobu a vyžadovat trpělivost, ale s mírnou důsledností tohoto cíle dosáhnete.