Průvodce

V mateřském mléce je ukrytý zázrak přírody, který nabízí to nejdůležitější pro podporu zdraví a správný vývoj děťátka. Kojení, kvalita mateřského mléka, ale i správná náhrada umělou mléčnou výživou jsou občas pěkná věda. Abyste se v problematice mléčné výživy snáze zorientovali, podívejte se  na obsah, jenž pro vás připravujeme.

Co je kyselina listová a čím je prospěšná pro moje miminko?

Kyselinu listovou, neboli vitamín B9, znáte pravděpodobně z doby, kdy jste byla těhotná. Právě kyselina listová hraje totiž zásadní úlohu ve vývoji dítěte... 

Mléčný lexikon A-Ž

Od "A" jako Anti-Reflux po "Ž" jako živiny. V našem mléčném lexikonu získáte informace a vysvětlení jednotlivých pojmů týkajících se mléčné výživy.

Mateřské mléko a kojení

Mateřské mléko obsahuje většinu živin, které malý človíček potřebuje, když se po narození vydá na cestu proměny z novorozence na rychle rostoucí dítě. Kojení přináší benefity miminku i mamince. Nejde jen o složení mléka, ale také o vytvoření mateřského pouta. Mějte přehled o jeho vlivu.

Tipy pro kojení

Jak správně kojit? Jak zjistit, jestli je miminko nasycené? Co dělat, když se objeví laktační krize? Na tyto i mnohé další otázky přinášíme odpovědi v našem průvodci kojením. Proto, aby byly okamžiky blízkosti objevováním, vzájemným poznáváním a zážitkem z kategorie „navždy“.

Náhradní kojenecká výživa

Mateřské mléko je pro novorozence tou nejlepší stravou. Ale nenechte se zmýlit, kojení není vždy samozřejmostí a není vždy jednoduché. Když se z nějakého důvodu nedaří, je tu náhradní kojenecká výživa. Při jejím výběru dbejte na složení a stejnou měrou i na spokojenou odezvu svého děťátka. 

Hypoalergenní kojenecká výživa

Alergie jsou strašákem moderní doby a trápí i ty nejmenší. V rodinách postižených alergiemi by se měla miminka plně kojit alespoň prvních šest měsíců. Když svému drobečkovi nemůžete dopřát přísun mateřského mléka, zvolte hypoalergenní mléčnou kojeneckou výživu.

Citlivé bříško

Kolika je jednou z příčin neutišitelného pláče novorozenců a řekněme si upřímně – i jejich vystresovaných maminek. Některá děťátka trápí celé měsíce. Teplo a masáž bříška stimulují trávení a dodávají pocit blízkosti a bezpečí. Máma potřebuje vědět, že se o své dítě stará správně.

Růst a vývoj

Říká se, že prvních tisíc dní v životě dítěte je klíčových pro celý budoucí vývoj. Ovlivňují kvalitu života v samotném útlém dětsví i v pozdějším věku. Péče, výživa a budování správných návyků dnes mohou zajistit vaší ratolesti lepší budoucnost už do zítřka.