Koupit, nebo připravit dětský příkrm doma?

Možná vás napadne zajít na jaře na farmářský trh, nakoupit čerstvou mrkev, kedlubnu, raný brambor a doma připravit příkrm, o kterém si myslíte, že bude zdravější než ten ve skleničce. Není to opravdu ten nejlepší nápad a svému miminku můžete v dobré víře i uškodit. Takový vlastnoručně uvařený pokrm z rychlené jarní zeleniny totiž bude téměř jistě obsahovat nadměrné množství dusičnanů a cizorodých látek. Proč je někdy lepší sáhnout po kupovaném příkrmu ve skleničce?

Pozor na krmení dusičnany v dobré víře

Bylo prokázáno, že vybrané druhy zejména jarní zeleniny mohou obsahovat až 10násobně víc dusičnanů, než povoluje norma. Vyšší dávky pak mohou způsobit dítěti zdravotní potíže, např. dýchací problémy či alergie. Malé děti jsou mnohem citlivější na cizorodé látky pocházející z umělých hnojiv a pesticidů užívaných v zemědělství, které se právě během domácí přípravy mohou dostat až do hotového pokrmu.

Naopak kvalitní kupované příkrmy připravené z produktů ekologického zemědělství, tedy z BIO potravin s garancí kvality a striktních kontrol na cizorodé látky, neobsahují uměle dodávané dusičnany a mají prokázaný vyšší obsah antioxidantů, nemluvě o tom, že „neurychlovaná“ zelenina a ovoce si zachovává přirozenou chuť a vůni. A přesně takové jsou prémiové příkrmy HiPP.

  • Při přípravě zeleninových příkrmů (jako je mrkvička, dýně) využíváme vlastní patentovanou technologii.
  • Při ní se zelenina šetrně tepelně zpracuje tak, aby byla bezpečná pro ty nejmenší a zároveň si výsledný pokrm zachoval jemnou, čerstvou a přirozeně nasládlou chuť.
  • Navíc v duchu kréda „ekologického, šetrného hospodaření“ speciální výrobní postup šetří energii a zvyšuje kapacitu výroby.
  • Celý cyklus je podroben extrémně přísným testům za použití standardů, které přesahují zákonnou normu pro biopotraviny. Cílem je používat pouze nejčistší suroviny, které se testují na stopy více než 1000 různých látek.
  • Na obale umístěná HiPP BIO pečeť stvrzuje skutečnou BIO kvalitu každé skleničky, za kterou ručí majitel Claus Hipp svým jménem.

První 3 roky života dítěte jsou zásadní pro správný vývoj zažívacího systému, jeho imunitní systém se teprve vyvíjí. Proto je důležitá kvalita každé podávané lžičky pokrmu.

Pokud jste odpůrci kojenecké a dětské výživy ve skleničkách, ve které je dusičnanů málo, kupujte raději BIO zeleninu a ovoce z ověřených zdrojů v obchodech s biopotravinami. Ty by měly obsahovat méně dusíku než plodiny, na které zemědělec použije dusíkaté hnojivo. Další možností je pěstovat si zeleninu na zahrádce, kterou nebudete hnojit. S příkrmy HiPP však máte vždy jistotu 100% BIO kvality.