Pokožka miminka

Dětská pokožka a její plocha je u zralého novorozence oproti jeho váze až třikrát větší než u dospělého člověka. Jelikož je každý den vystavována kontaktu s vnějším prostředím, představuje jakýsi ochranný štít proti nežádoucím okolním vlivům. Některé škodliviny mohou však funkčnost kůže výrazně ohrozit, proto je důležité věnovat pozornost výběru kvalitní kosmetiky.

Co je na pokožce miminek zvláštní?

Pokožka miminka je o hodně tenčí než kůže dospělých a svrchní vrstva stratum corneum má volnější strukturu a je méně odolná. Účinnost ochranné bariéry proti škodlivinám není ještě tak dobře vyvinuta a pokožka reaguje vůči okolí citlivěji.

Přirozená kyselá ochranná vrstva kůže se u novorozenců tvoří po dobu několika prvních týdnů a i u starších dětí se regeneruje pomaleji než u dospělých. Tato vrstva má důležitou funkci zadržet bakterie a patogeny.

Svrchní vrstva stratum corneum má u dětí vyšší obsah vlhkosti, než je tomu u dospělých. Současně je produkce tuku také mnohem nižší. To znamená, že pokožka miminek a dětí je pokryta velmi tenkou vrstvou vody a mastnoty, která může snadno vyschnout. Ochrana proti zimě a poranění je rovněž nižší.

Proč byste vůbec měli používat dětské přípravky pro péči o pokožku?

Po narození se musí kůže miminka rychle adaptovat na nové prostředí. Po mnoha měsících v amniotické tekutině se musí přizpůsobit vlivům ovzduší a prostředí.

Poměrně dlouhou dobu se mělo za to, že na pokožku kojenců je lepší nepoužívat přísady do koupele. Dnes víme, že umývání pouze vodou pokožku kojenců a malých dětí vysušuje. Protože pokožka miminka je velmi citlivá, nemůže tolerovat stejné přípravky péče o pleť jako kůže dospělých.

Z tohoto důvodu jsme ve společnosti HiPP vyvinuli náš speciální sortiment dětských přípravků péče o pokožku HiPP, který neobsahuje vůbec žádné nežádoucí složky a bere v úvahu speciální potřeby citlivé pokožky miminek.

Kosmetické přípravky HiPP jsou maximálně šetrné k jemné dětské pokožce a neobsahují zbytečnou chemii, která by jí mohla ublížit či snížit její ochrannou funkci. Při výběru kosmetických produktů se vyvarujte alergenům, jako jsou parabeny, parafínové oleje na bázi ropy, případně alkohol, který má tendenci dětskou pokožku vysušovat.