Pokožka miminka

Co je na pokožce miminek zvláštní?

Co je na pokožce miminek zvláštní?

Pokožka miminka je o hodně tenčí než kůže dospělých a svrchní vrstva stratum corneum má volnější strukturu a je méně odolná. Účinnost ochranné bariéry proti škodlivinám není ještě tak dobře vyvinuta a pokožka reaguje vůči okolí citlivěji.

Přirozená kyselá ochranná vrstva kůže se u novorozenců tvoří po dobu několika prvních týdnů a i u starších dětí se regeneruje pomaleji než u dospělých. Tato vrstva má důležitou funkci zadržet bakterie a patogeny.

Svrchní vrstva stratum corneum má u dětí vyšší obsah vlhkosti, než je tomu u dospělých. Současně je produkce tuku také mnohem nižší. To znamená, že pokožka miminek a dětí je pokryta velmi tenkou vrstvou vody a mastnoty, která může snadno vyschnout. Ochrana proti zimě a poranění je rovněž nižší.

Proč byste vůbec měli používat dětské přípravky pro péči o pokožku?

Po narození se musí kůže miminka rychle adaptovat na nové prostředí. Po mnoha měsících v amniotické tekutině se musí přizpůsobit vlivům ovzduší a prostředí.

Poměrně dlouhou dobu se mělo za to, že na pokožku kojenců je lepší nepoužívat přísady do koupele. Dnes víme, že umývání pouze vodou pokožku kojenců a malých dětí vysušuje. Protože pokožka miminka je velmi citlivá, nemůže tolerovat stejné přípravky péče o pleť jako kůže dospělých.

Z tohoto důvodu jsme ve společnosti HiPP vyvinuli náš speciální sortiment dětských přípravků péče o pokožku HiPP, který neobsahuje vůbec žádné nežádoucí složky a bere v úvahu speciální potřeby citlivé pokožky miminek.