Jídelníček od ukončeného 12. měsíce*

Mateřské mléko - tak dlouho, jak bude miminko potřebovat.

*Přikrmovat začínáme s ohledem na vývoj dítěte v období od ukončeného 4. až 6. měsíce jednodruhovými příkrmy.

Může již nyní dítě jíst stejná jídla jako dospělí? Ne tak docela. Dbejte na to, aby dětské jídlo bylo málo kořeněné, lehce stravitelné a šetrně upravené. Postupně můžete ale dítěti nabízet části jídla, která jíte vy. Uvidíte, jakou radost budou mít malí labužníci z pestrého jídelníčku.

Jídelníček od ukončeného 12. měsíce

Ráno: Mléko zůstává i nadále nejvhodnějším ranním jídlem. Jako mléčnou stravu doporučujeme mateřské mléko nebo mléčnou výživu HiPP 3, jejíž složení odpovídá výživovým požadavkům dětí od ukončeného 12. měsíce.

Pokud chcete krmit dítě lžičkou, je vynikající volbou HiPP Müsli Dobré ráno s lahodnými kousky ovoce a s jemně mletými obilovinami od ukončeného 9. měsíce.

Má už Vaše dítě chuť na chleba? Plnohodnotnou snídani mu zajistí chleba spolu s batolecím mlékem HiPP podávaným v hrnečku.

Dopoledne: Dopoledne podávejte dítěti i nadále Obilnou kaši s ovocem. Praktickou svačinkou na cesty je také HiPP Ovoce, Ovoce & Jogurt nebo malé moučníky.

Oběd: Dětská menu od ukončeného 12. měsíce obsahují jemné kousky potravy a zajistí dítěti zdravý oběd. Už jste vyzkoušeli vegetariánské menu, menu s rybou nebo těstoviny „Pasta Bambini“?

Odpoledne: Jako odpolední svačinka je nadále vhodná Obilná kaše s ovocem nebo HiPP Ovoce & Jogurt. Vaše děťátko si jistě také příležitostně pochutná na HiPP BIO Dětských jablečných keksech nebo HiPP BIO Jablečných či Borůvkových rýžových oplatcích.

Večer: HiPP Mléčné kaše na dobrou noc je chutnou večeří, která dítě pořádně zasytí. Večeří dítě společně s vámi? Zkuste mu nabídnout kousek chleba spolu s batolecím mlékem HiPP 3 podávaným v hrnečku.

Tip: Jako pomazánku na chléb lze použít i naše masové výživy HiPP ve variantách hovězí, krůtí či kuřecí maso.

Důležité: Láhev již nepotřebujete. Nejpozději od jednoho roku by Vaše dítě mělo pít veškeré nápoje z hrnečku.

Skupiny výrobků HiPP naleznete v regálech s dětskou výživou pod tímto barevným značením:

Barevné značení výrobků HiPP

Vyhledávání příkrmů