Speciální kojenecká výživa pro děti

Kdy je dobré podávat Speciální kojeneckou výživu HiPP Anti-Reflux?

Mnoho miminek po jídle při říhnutí ublinkne trochu jídla. To je zcela normální a nemělo by Vás to znepokojovat, pokud je miminko spokojené, roste a prospívá.

Pokud však Vaše miminko ublinkává nebo zvrací často a máte obavy, zda dobře prospívá, obraťte se prosím na svého dětského lékaře. Ten vám vysvětlí, zda je pro vaše dítě vhodná speciální kojenecká výživa pro děti, např. speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux.

Speciální kojenecká výživa pro děti HiPP Anti-Reflux obsahuje přídavek karubinu (svatojánský chléb). Díky tomuto přírodnímu zahušťovadlu je  výživa výjimečně hutná, a proto zůstane lépe v žaludku. Tím se sníží reflux do jícnu (anti-reflux).

V zásadě by se měla speciální kojenecká výživa podávat pouze pod lékařským dohledem.

 

Pro které děti je určena Speciální kojenecká výživa HiPP Comfort?

Prvních několik měsíců mají miminka ještě velmi citlivá střeva, proto nejsou gastrointestinální problémy (např. nadýmání, kolika nebo zácpa) nic neobvyklého. Ze zkušenosti víme, že intenzivní blízkost  rodičů, klidný průběh dne, masáž bříška a odříhnutí pomáhají zažívací problémy vyřešit. Většina zažívacích problémů odezní sama.

V případě zácpy věnujte pozornost správnému dávkování výživy.

Pokud Vaše dítě trpí silnými zažívacími problémy spojenými s nadměrným pláčem, mohla by mu přinést úlevu speciální kojenecká výživa.

Speciální složení Speciální kojenecké výživy HiPP Comfort upravuje trávení a uvolňuje stolici, a může tak pomoci při nadýmání a zácpě.

Váš dětský lékař vám sdělí, zda je vhodná Speciální kojenecká výživa HiPP Comfort. Speciální kojenecká výživa by se měla podávat pouze pod lékařským dohledem.

 

Je Speciální kojenecká výživa HiPP vhodná pro děti s rizikem vzniku alergií?

Obě HiPP speciální kojenecké výživy je nutno posuzovat samostatně:

Speciální kojenecká výživa HiPP Comfort je díky rozštěpeným proteinovým složkám vhodná k prevenci vzniku alergií.

Speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux  se chová jinak.

Obsahuje neporušené bílkoviny, a proto by se během prvního půl roku života neměla podávat dětem ohroženým vznikem alergií. Je to z toho důvodu, že miminka s rizikem vzniku alergií by podle oficiálních doporučení měla být pouze kojena nebo krmena hydrolyzovanými (= štěpenými) proteiny.

Proberte prosím tuto situaci i postup se svým dětským lékařem.

 

Moje dítě zvrací a má nadýmání: Jakou výživu doporučujete?

Pokud má Vaše dítě zažívací problémy a často zvrací, měli byste o tom rozhodně informovat svého dětského lékaře. Ten Vaše dítě zná a může nejlépe posoudit a rozhodnout, která výživa je pro něj nejvhodnější. Zažívací problémy se obvykle jeví jako velmi naléhavé, je však nutné je posuzovat individuálně.

 

Můžu kombinovat Speciální kojeneckou výživu HiPP s Počáteční mléčnou kojeneckou výživou HiPP 1 BIO Combiotik?

V zásadě lze kombinovat Speciální kojeneckou výživu HiPP s Počáteční mléčnou kojeneckou výživou HiPP 1 BIO Combiotik. Váš dětský lékař rozhodne, zda je to vhodné, případně vám doporučí jiný způsob.

Je nutné brát v úvahu, že zmírnění problémů jako je nadýmání, zácpa nebo silnější zvracení lze dosáhnout příslušným speciálním složením dané výživy.

Zvracejícímu dítěti by mohla pomoci mimořádně hustá Speciální kojenecká výživa HiPP Anti-Reflux, která snižuje zpětný tok (reflux) potravy do jícnu. Pokud je při dalším jídle podána normální kojenecká výživa, nebude požadovaného účinku dosaženo.