Jak na strie v těhotenství a jak pečovat o svou pokožku?

Ačkoli těhotenství patří v životě ženy mezi nejkrásnější období, pro organismus je zároveň velkou zátěží. Ať už vaše pleť a pokožka vypadaly dříve jakkoli, hormony v těhotenství s nimi nejspíš pěkně zatočí. Pokud se váš obličej začal vracet do puberty a na břiše se objevují strie, zachovejte klid. Poradíme vám jak na ně.

Strie a vytahaná kůže: pomůže kosmetika

Strie jsou malé prasklinky, které vznikají napínáním pokožky na problematických partiích -  rostoucím bříšku, ale také na prsou či stehnech. Přestože se jich těžko zbavuje, můžete jim částečně předejít pravidelným promašťováním pokožky olejem proti striím nebo tělovým máslem. Tím zvýšíte její pružnost a také se zbavíte nepříjemného svědění. Čím dříve přitom začnete, tím lépe: ideální je se mazat ráno a večer už od prvního trimestru.

Odkud pochází naše BIO mandle? Kde a jak se pěstují?

Jak vaše pokožka těhotenství a porod ustojí, závisí tedy především na její elasticitě. Tu zvýšíte také vhodnou masáží: uchopte opatrně část pokožky mezi palec a ukazováček a natáhněte ji směrem nahoru, popřípadě rolujte lehce mezi prsty. Krouživými pohyby tak postupně namasírujte celou oblast bříška, prsou i boků. Pokud je však břicho příliš velké nebo máte sklon k předčasným kontrakcím, raději se nejdříve poraďte se svým lékařem.

Kosmetické přípravky: nejdůležitější je kvalita

Protože pokožka nastávajících maminek bývá obzvlášť citlivá, je důležité používat šetrné přípravky s přírodním složením. HiPP Mamasanft Masážní olej proti striím obsahuje jojobový a mandlový olej v BIO kvalitě, které podporují kožní tvorbu a obnovu. Rakytník, jehož výtažek v oleji také najdete, navíc obsahuje až 25x vyšší dávku vitaminu C než citrusové plody. Olej můžete použít i jako pečující přísadu do koupele, nebo jako zvláčňující péči, kterou nanesete ještě na mokré tělo po opuštění vany nebo sprchového koutu.

Proč je vitamin C důležitý pro pokožku?

Vitamin C je důležitý pro prokrvení a proudění živin v kůži. Jako antioxidant také chrání před působením volných radikálů, které kůži poškozují a mají na svědomí tvorbu vrásek. Společně s mědí a zinkem se vitamin C podílí na vzniku kolagenu a elastínu, které společně zodpovídají za pevnost a pružnost pleti.

Tip na závěr: péče o pokožku zevnitř

Mažete se krémy, chodíte na masáže, ale vaše pokožka pořád nevypadá dobře? Nezapomínejte, že o tělo je třeba pečovat i zevnitř. V těhotenství byste tak sobě i svému děťátku měla dopřávat dostatek spánku, vyvážený jídelníček, vyšší příjem vitamínů, minerálů a tekutin.