Výživa kojence od 9. ukončeného měsíce věku

Děťátko je zase o něco zručnější a sbližuje se se lžičkou svým osobitým způsobem - pokouší se nabírat jídlo a to končí na ubrusu, na podlaze a hlavně na mamince. Velkou roli hraje v tomto období také výživa s většími kousky, protože žvýkáním děťátko posiluje svaly zodpovědné za rozvoj mluvení. Co tedy naservírovat prckovi, který právě oslavil 9 měsíců?

Snídáme müsli

Novinkou, která přibude do jídelníčku z příkrmů HiPP, je Müsli  s pečlivě vybraným jemným ovocem, celozrnnými cereáliemi a krémovým jogurtem. Jogurt díky vápníku pomáhá dětem, aby měly silné kosti a zuby, což je v období, kdy rychle rostou a klubají se jim mléčné zuby velmi důležité. Příkrm se hodí i jako svačinka během dne a obsahuje právě ony drobné kousky, na kterých si dítě potrénuje žvýkání.

Pitný režim doplňujte BIO čaji a šťávami HiPP.

Jídleníček kojence od uk. 9. měsíce

V tomto věku by kojenec měl mít v jídelníčku 3 hlavní jídla denně prokládané zdravými, ovocnými svačinkami a měl by bez problémů papat 3složkové příkrmy se zeleninou, obilovinami a masem. Můžete také pomalu zkoušet podávat opravdovou pevnou stravu, jako je půlka krajíce chleba s máslem. Jeho denní potřeba mateřského mléka nebo náhradní mléčné výživy se pohybuje okolo 750 ml.

  • Ráno zkuste střídat obden kojení, popř. náhradní mléčnou výživu, s müsli nebo mléčnou kaší. Obecně platí, že když vaše dítě již běžně sní celý obsah skleničky, není nutné dále podávat k chodu mléčnou stravu.
  • Pro dopolední svačinku zvolte müsli nebo ovocný příkrm a vyzkoušejte již výše zmíněný chleba s máslem, jak se na něj děťátko bude tvářit.
  • K obědu podávejte 3složkové menu pro děti starší 7 měsíců a půl skleničky polévky. Jako sladkou tečku zvolte ovoce.                                                                     
  • Pro odpolední svačinu se hodí ovocný příkrm, obilná kaše nebo zkuste malému připravit želé z HiPP 100% BIO šťávy.
  • Večer nabídněte dítěti kaši na dobrou noc.

Jak připravit želé? Smíchejte 7 gramů bramborového škrobu s trochou vody, přidejte HiPP šťávu a zahřejte. Míchejte, dokud želé nedosáhne požadované konzistence.