No jak to uteklo! Vaše dítě už se nepodobá bezbrannému miminku, ale čím dál více spíše neposednému rošťákovi. Čím více řádí, tím více energie potřebuje, a vy můžete pozorovat, že spořádá větší porce než dříve. Jaké menu je pro něj v tomto období vhodné?
Výživa kojence od 11. ukončeného měsíce věku

Nové menu pro pusu plnou zubů
Dále se vyvíjí trávicí ústrojí a rostou další zoubky - k řezákům, které se vyklubaly někdy kolem 6. měsíce, se přidávají postranní řezáky a špičáky. Nabízená strava tak může být čím dál tužší a vy můžete zkoušet více druhů pevné stravy.
V tomto období je velice důležitý jód pro správnou funkci štítné žlázy, stejně jako kvalitní bílkoviny a železo. HiPP proto pro 11 měsíční kojence připravil speciální řadu kompletních menu s mořskými rybami, které navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny pro rozvoj mozku a nervových buněk.
Jídelníček kojence od uk. 11. měsíce
- Ráno: Mléko či náhradní mléčná výživa zůstává i nadále nejvhodnějším ranním jídlem, pokud si děťátko již nezvyklo sníst celou porci müsli HiPP nebo ovocného příkrmu.
- Dopoledne: Obilná kaše s ovocem nebo ovocné příkrmy nezklamou.
- Oběd: Vyzkoušejte, jak bude malému chutnat dětské menu s mořskou rybou. Doplňte oběd polévkou a nezapomeňte na ovoce jako dezert.
- Odpoledne: Jako odpolední svačinka je nadále vhodná obilná kaše s ovocem, ovocné kapsičky a příležitostně rýžové oplatky nebo suchary.
- Večer: HiPP Mléčné kaše na dobrou noc ve skleničce, nebo formou instantního prášku, který smícháte s vodou, jsou chutnou večeří, která dítě pořádně zasytí. Jako druhou večeři před spaním děťátko dokrmte mateřským mlékem nebo náhradní mléčnou výživou, pokud je na to stále zvyklé.
TIP: Papá už vaše dítě chleba? Nabídněte mu ho jako vydatnou snídani spolu s pokračovacím mlékem HiPP v hrnečku.