Jak vyzrát na kožní alergie u dětí? Hlavní je prevence

Objevila jste na těle miminka vyrážku? Možná jde o projev kožní alergie. Ta mívá mnoho podob, avšak nejčastěji je spojena s atopickým ekzémem. Ačkoli jsou kožní onemocnění zpravidla během na dlouho trať, existují možnosti, jak s nimi bojovat.

Příčiny alergie? Geny i prostředí

Nechápete, kde k tomu to maličké přišlo? Nejvýznamnějším faktorem při vzniku alergie jsou vrozené předpoklady: pokud jste alergická vy, nebo otec dítěte, pravděpodobnost vzniku alergie u vašich dětí stoupá o 30 %. Když jsou alergici oba rodiče, riziko už více než 60%. Přírodu bohužel neoklamete, ale druhý nejvýznamnější faktor - prostředí - ovlivnit můžete. Jak?

Hlavní viníci? Potraviny a kosmetika

Ačkoli rodinná zátěž možnost výskytu kožních onemocnění výrazně zvyšuje, lze jim předcházet, popř. jejich projevy zmírňovat. Prvním krokem je postupně vyloučit nejčastější alergeny ve stravě: kravské mléko, pšeničnou mouku, vejce a sóju. Druhým pak odstranit všechny potenciálně dráždivé látky, které se často nachází v kosmetice a drogerii. Čím je ale nahradit?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se běžně setkáváme v okolním prostředí. Ty u citlivých jedinců způsobují přehnanou (alergickou) reakci, která se projevuje zduřením sliznic, zarudnutím, svěděním, vyrážkami či otoky. V současné době trpí nějakou formou alergie zhruba 20 % české populace a počet alergiků - zejména mezi dětmi - neustále narůstá.

Řešení? Přírodní kosmetika pro novorozence i starší děti

Dobrá zpráva na úvod: kosmetické přípravky můžete používat i nadále. Vyhýbejte se však těm, které by mohly citlivou dětskou pokožku poškodit či podráždit. Chcete-li mít naprostou jistotu, že vaše miminko bude v bezpečí, sáhněte po dětské kosmetice z řady HiPP Babysanft. Je PH-neutrální, neobsahuje alergeny a hodí se i pro děti se sklonem k atopické dermatitidě. Kterou stojí za to vyzkoušet?

Dětská kosmetika? Pomocník v každé situaci

Ať už pro miminko hledáte jakýkoli přípravek na mytí či péči o pleť, s HiPP Babysanft  nemůžete šlápnout vedle. Každodenní hygienu obstaráte šampónem Vlasy & Tělo, který neštípe v očích. Po koupeli vysušenou dětskou pokožku hydratujte pleťovým mlékem či krémem s přírodním BIO mandlovým olejem, které chrání před vnějšími vlivy prostředíPečující krém na opruzeniny SENSITIVE či balzám VÍTR & ZIMA na ruce pak oceníte v náročnějších situacích - v zimních měsících a jak prevenci i první pomoc u zapařeného zadečku.