Jídelníček od ukončeného 5. měsíce*

V období od ukončeného 4. až 6. měsíce začínáme přikrmovat. Při rozhodování o vhodném okamžiku byste se měli řídit potřebami dítěte a doporučením vašeho lékaře. Mateřské mléko však stále zůstává základem jídelníčku dítěte.

Co to příkrm je? Příkrm je porce jídla, kterou dítěti nabízíte místo běžné dávky mléka. Dítě tím zasytíte a obohatíte ho o nové živiny. Jedná se o formu jemné kaše či pyré.

 

Bylo Vaše děťátko dosud krmeno výhradně mateřským mlékem nebo mléčnou výživou z lahvičky?

V tom případě začněte postupně přecházet na příkrmy, jak je to popsáno v kapitole „Období od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce. Ideální jsou výrobky HiPP s označením „od ukončeného 4. měsíce“.

Dáváte dítěti příkrmová jídla od ukončeného 4.- 6. měsíce?

Pokud dáváte dítěti příkrmy a dítě se již naučilo jíst lžičkou, můžete zařadit do jídelníčku 2. příkrmové jídlo ve formě mléčnoobilné kaše podávané večer, která dítě na noc dobře zasytí. Jako 3. příkrm doporučujeme podávat odpoledne obilnou kaši s ovocem.

Ráno a dopoledne: Vaše dítě nadále dostává mateřské mléko nebo počáteční výživu HiPP 1.

Oběd: K obědu nabídněte dítěti Menu. Výrobky HiPP nabízejí široký výběr z různých druhů dětské výživy, které umožní dítěti objevovat rozmanité chuti potravin. Na výběr jsou Menu s masem, rybou nebo také vegetariánská menu.

Jako zákusek doporučujeme několik lžiček ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který podporuje vstřebávání cenného železa z masa v organismu.

Odpoledne: Odpoledne můžete dítě nadále kojit nebo podávat mléčnou kojeneckou výživu HiPP. Kromě mléčného jídla můžete dítěti nabídnout také několik lžiček HiPP Ovoce.

Večer: Večer podávejte druhý příkrm - mléčnoobilnou kaši, která nahrazuje dosavadní večerní mléčné jídlo. HiPP Mléčné kaše na dobrou noc bez přidaného cukru jsou ideální jako večerní jídlo a miminko na noc dobře zasytí. K dostání jsou jako hotový výrobek ve skle nebo jako instantní kaše v prášku, který se rozmíchá ve vodě.

Miminko má větší žízeň. Spolu s první kaší můžete s dítětem začít nacvičovat nenásilnou formou pití. Na začátek zcela postačí několik malých doušků. Nejpozději po zavedení třetího příkrmu byste měli při každém jídle nabídnout dítěti něco k pití. K doplňování tekutin jsou nejvhodnější neslazené čaje. Dbejte na to, aby dítě pilo plynule a nepoužívalo lahvičku jako náhradu dudlíku.

Skupiny výrobků HiPP naleznete v regálech s dětskou výživou pod tímto barevným značením: