Přírodní BIO mandlový olej

Mezi přírodními oleji vyniká svými vlastnostmi přírodní BIO mandlový olej, který je svým složením velice blízký lidské pokožce a je tak ideální složkou extra jemných kosmetických přípravků. Proto vsadil HiPP právě na zastudena lisovaný BIO mandlový olej.

 

Proč je mandlový olej obzvlášť vhodný pro miminka?

Pokožka miminek je 5x tenčí než u dospělých a vyžaduje tak extrémně jemnou péči a ochranu. Tu jí poskytuje právě vzácný BIO mandlový olej. Jeho vlastnosti jsou nedocenitelné při péči o pleť suchou, citlivou, se sklony k červenání, svědivosti či olupování. Pokožku miminek mandlový olej zvláčňuje, hydratuje a chrání. Maminky ocení rychlé vstřebávání mandlového oleje do pokožky. Díky tomu nezanechává mastný film a vy tak miminko snadno obléknete i krátce po namazání.

Vzácný BIO mandlový olej HiPP

V čem tkví jedinečnost BIO mandlového oleje?


Není olej jako olej!
Pomineme-li olej minerální (který se také v kosmetickém průmyslu používá, ač se vyrábí z ropy), i mezi přírodními oleji najdeme produkty hodnotnější a méně. V kategorii dětské kosmetiky je značka HiPP jediná, jejíž složení je postaveno právě na BIO mandlovém oleji. Sladké mandle, ze kterých se olej za studena mechanicky lisuje a následně filtruje, zrají na slunném španělském pobřeží a farmáři o ně pečují s podobnou láskou jako vy o své děťátko. Výsledkem je doslova elixír nabitý zdraví prospěšnými látkami - nenasycenými mastnými kyselinami, vitamíny A, E, F a minerály. Citlivou dětskou pokožku tak nejen vyživují, ale díky obsaženým antioxidantům ji zároveň chrání před nepříznivými okolními vlivy.

Proč je u mandlového oleje důležitá BIO kvalita

Když jde o zdraví miminka, určitě nechcete při péči o jeho pokožku používat olej z rostlin, k jejichž vypěstování napomohla nálož pesticidů, herbicidů a dalších jedů. BIO certifikace tak není u přírodních olejů žádný marketingový tah, nýbrž záruka čistoty, kvality a zdravotní nezávadnosti. Používání mandlového oleje, který je pěstován a získáván v harmonickém souladu s přírodou, tedy zaručuje nejen jeho bezpečnost pro pokožku, ale také vyšší obsah blahodárných látek.

Odkud pochází naše BIO mandle? Kde a jak se pěstují?

Původně divoce rostoucí mandlovník je velice stará kultivovaná rostlina, která pochází ze Středomoří. Mandle na olej, které používá HiPP, pochází ze Španělska. Naše organické mandlovníky rostou na španělském středozemním pobřeží „Costa Blanca“ v oblasti Alicante, kde mají to nejvhodnější podnebí. Mandlovníky se tu pěstují a obhospodařují organickým způsobem (v souladu s nařízením o organickém zemědělství v EU 834/2007/EU).

Jak se získává náš BIO mandlový olej?

Náš BIO mandlový olej se získává ze zralých, sladkých mandlí zvaných „pinchados“. Ve Španělsku se mandle sklízejí v srpnu a poté jsou přepraveny do Německa. Vyberou se pouze mandlová jádra nejlepší kvality, lisují se za studena a poté se filtrují. Lisování se provádí mechanicky. Nechtěné bílkovinné složky se odfiltrují. Pouze takovýto čisticí postup zaručí stálou kvalitu a bezpečnost produktu.

Abyste měli jistotu, že dáváte svému miminku to nejlepší, porovnejte si dětskou kosmetiku ZDE