Přírodní BIO mandlový olej

Mezi přírodními oleji vyniká svými vlastnostmi přírodní BIO mandlový olej, který je svým složením velice blízký lidské pokožce a je tak ideální složkou extra jemných kosmetických přípravků. Proto vsadil HiPP právě na zastudena lisovaný BIO mandlový olej.

 

Proč je mandlový olej obzvlášť vhodný pro miminka?

Pokožka miminek je 5x tenčí než u dospělých a vyžaduje tak extrémně jemnou péči a ochranu. Tu jí poskytuje právě vzácný BIO mandlový olej. Jeho vlastnosti jsou nedocenitelné při péči o pleť suchou, citlivou, se sklony k červenání, svědivosti či olupování. Pokožku miminek mandlový olej zvláčňuje, hydratuje a chrání. Maminky ocení rychlé vstřebávání mandlového oleje do pokožky. Díky tomu nezanechává mastný film a vy tak miminko snadno obléknete i krátce po namazání.

V čem tkví jedinečnost BIO mandlového oleje?


Není olej jako olej!
Pomineme-li olej minerální (který se také v kosmetickém průmyslu používá, ač se vyrábí z ropy), i mezi přírodními oleji najdeme produkty hodnotnější a méně. V kategorii dětské kosmetiky je značka HiPP jediná, jejíž složení je postaveno právě na BIO mandlovém oleji. Sladké mandle, ze kterých se olej za studena mechanicky lisuje a následně filtruje, zrají na slunném španělském pobřeží a farmáři o ně pečují s podobnou láskou jako vy o své děťátko. Výsledkem je doslova elixír nabitý zdraví prospěšnými látkami - nenasycenými mastnými kyselinami, vitamíny A, E, F a minerály. Citlivou dětskou pokožku tak nejen vyživují, ale díky obsaženým antioxidantům ji zároveň chrání před nepříznivými okolními vlivy.

Proč je u mandlového oleje důležitá BIO kvalita

Když jde o zdraví miminka, určitě nechcete při péči o jeho pokožku používat olej z rostlin, k jejichž vypěstování napomohla nálož pesticidů, herbicidů a dalších jedů. BIO certifikace tak není u přírodních olejů žádný marketingový tah, nýbrž záruka čistoty, kvality a zdravotní nezávadnosti. Používání mandlového oleje, který je pěstován a získáván v harmonickém souladu s přírodou, tedy zaručuje nejen jeho bezpečnost pro pokožku, ale také vyšší obsah blahodárných látek.

Odkud pochází naše BIO mandle? Kde a jak se pěstují?

Mandloň obecná je původně divoce rostoucí, velmi stará kultivovaná rostlina, která pochází ze Středomoří. Mandle, které HiPP používá na výrobu oleje pocházejí ze Španělska. Naše organické mandloně rostou na španělském středozemním pobřeží "Costa Blanca" v oblasti Alicante, kde mají to nejvhodnější podnebí. Mandloně jsou zde pěstovány a obhospodařovány ekologicky (v souladu s nařízením EU o ekologickém zemědělství 834/2007/EU).

Jak se získává náš BIO mandlový olej?

Náš BIO mandlový olej se získává ze zralých sladkých mandlí - "pinchados". Mandle se sklízejí v srpnu ve Španělsku a poté se přepravují do Německa. Vybírají se pouze ta nejkvalitnější mandlová jádra, která se lisují za studena a následně filtrují. Lisování se provádí mechanicky. Nežádoucí bílkovinné složky jsou odfiltrovány. Pouze tento čistící proces může zaručit trvalou kvalitu a bezpečnost výrobku.

Proč je BIO mandlový olej tak kvalitní?

Mandlový olej je považován za jeden z nejcennějších a nejdražších olejů pro péči o pokožku. Mandle obsahují přibližně 50 až 55 % oleje. Mandlový olej je světle žlutý, poměrně řídký a má charakteristickou jemnou vůni a chuť. Mandlový olej je díky svému složení jedním z nejcennějších olejů pro péči o pokožku a má velmi výživné vlastnosti: mandlový olej je bohatý na mono- a polynenasycené mastné kyseliny (> 90 %), které pokožku velmi dobře vyživují a chrání. Mandlový olej obsahuje extrémně vysoký podíl kyseliny olejové (~ 70 %), dále pak kyselinu linolovou (> 20 %), která má velmi pozitivní vliv na suchou pokožku. Mandlový olej obsahuje také přírodní vitamin E (tokoferol), který je antioxidantem (odstraňuje volné radikály), a chrání tak pokožku před vnějšími vlivy.

Proč je BIO mandlový olej tak vhodný pro péči o dětskou pokožku?

Mandlový olej má kosmetické vlastnosti prověřené staletími a je známý svými účinky při péči o pokožku již od nepaměti. Je vhodný pro péči o citlivou dětskou pokožku, protože je obzvláště dobře snášen citlivou a suchou pokožkou a doporučuje se k promazávání pokožky. Mandlový olej je neuvěřitelně jemný a nedráždí. Kombinace jeho výživných účinků a mimořádné jemnosti způsobila, že ji porodní asistentky často doporučují pro péči o dětskou pokožku. Výborně se hodí i jako masážní olej, protože zanechává pokožku nádherně hebkou.

Abyste měli jistotu, že dáváte svému miminku to nejlepší, porovnejte si dětskou kosmetiku ZDE